Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Po wymianie oleju mam wyciek z okolic korka. Co robić ???


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie oleju mam minimalny wyciek z okolic korka tego którym się spuszcza z dołu olej.Doradzcie co z tym zrobić ? Odkręcić korek,spuścić olej,spróbować wymienić uszczelkę,zakręcić i zalać spowrotem tym olejem czy może poczekać i sprawdzać co jakiś czas stan na bagniecie ??? Zalany mam MOTUL Specifik 505.01,a wcześniej zalany być półsyntetyk MOBIL-a.

* nazywaj proszę wątki zgodnie z regulaminem forum (ten poprawiłem) - [lukaszr]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że stamtąd coś leci, musi przepuszczać na gwincie, albo niekoniecznie z tego to kapie.

Poza tym często z filtrem oleju dostaje się taką miedzianą podkładkę, którą podkładasz pod śrubę od spustu oleju - dostałeś takie co, a jeżeli tak czy wymieniłeś ??.

Co do uszczelki to nie wiem czy tam w ogóle jakaś jest (pomijam tą miedzianą, ale to w sumie nie do końca uszczelka).

Może źle zostało to wkręcone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtra oleju tylko dodane były okrągłe uszczelki gumowe - jedna duża,druga mała. Czy uważacie,że ta mała jest do korka ??? Byłem pewny,że ją się zakłada na filter oleju.Jak wymieniałem olej to tata zmienił mi w korku uszczelkę miedzianą na aluminiową.Może to jest przyczyna nieszczelności ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtra oleju tylko dodane były okrągłe uszczelki gumowe - jedna duża,druga mała. Czy uważacie,że ta mała jest do korka ???

Duża do korka od filtra paliwa i mała też jest przy filtrze (przynajmniej tak mi się kojarzy).

Miedziana pod śrubę od spustu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz byłem pod autem i okazuje się,że jednak korek suchy,a ten lekki wyciek jest z okolicy jakiegoś czujnika lub coś podobnego.Znajduje się to w misce olejowej jakieś 10cm w prawo od korka ( stojąc odwrotnie do kierunku jazdy).Kojarzycie co tam się znajduje w misce olejowej i jaka może być ewentualna przyczyna wycieku?? Jak zrobię zdjęcie to je wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwie uszczelki idą do obudowy filtra oleju, jedna większa na pokrywę (nakrętke) filtra a ta mała to na tą plastikową (nie wiem jak to nazwać) część idąca w głąb obudowy filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy byłem trzeci raz pod autem i już jestem głupi od tego lokalizowania wycieku.Najpierw wydawało mi się,że z korka ,póżniej,że z okolicy czujnika,a teraz stwierdziłem,że wycieku muszę poszukać wyżej (może z filtra oleju albo nie daj Boże z uszczelki pod głowicą).Trochę jestem tym zdruzgotany ale chyba narazie przez jakiś czas pojeżdzę i co drugi dzień będę sprawdzał stan oleju na bagnecie.Jeśli będą ubywać śladowe ilości to dam sobie spokój (mam litr na dolewkę),a jeśli wyciek będzie znaczny to oddaję auto do warsztatu.Przy poprzedniej wymianie na 10 kkm ubyło mi około 0,3-0,4 litra półsyntetyka.Mam nadzieję,że tym razem będzie podobnie.

PS. A może ma ktoś niezawodny sposób na pewne zlokalizowanie żródła wycieku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yates - a może po prostu troszkę narozlewałeś oliwy w okolicy filtra (a zbiera sie na misce bo jest najniżej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yates - a może po prostu troszkę narozlewałeś oliwy w okolicy filtra (a zbiera sie na misce bo jest najniżej)?

To też możliwe.

Najlepiej będzie jak dobrze wszystko wyczyścisz żeby zmyć dotychczasowe ślady po oleju i wtedy zobacz gdzie to leci.

Musisz gdzieś to wychwycić - nie może lecieć z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...