Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z monitorem


Gard

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że nie poruszam tego tematu na jakimś forum informatycznym, ale ten dział wydaje mi się uniwersalny i na pewno znajdą się fachowcy, którzy coś będą mogli powiedzieć na ten temat.

Otóż, mam monitor NEC 17'' LCD, ma juz pare latek. Dziś rano po włączeniu kompa, ukazał się moim oczom rozmazany obraz na monitorze. Pierwsze wrażenie = ? ocb ?, po czym działanie polegające na włączeniu i wyłączeniu monitora (bez skutku), następnie restart kompa (bez skutku) ... czekam i czekam ... fioletowe rozmazane smugi robią się czarne, zielone itp. w końcu pojawiają się moim oczom fragmenty pulpitu ... 10 minut oczekiwania - w koncu wszystko gra. Zostawiłem kompa włączonego i pojechałem na uczelnie. Po powrocie monitor w stanie spoczywania - ruszam mychą - znów te same smugi ... Po wyłączeniu wieczorem i włączeniu następnego dnia rano to samo zjawisko. Co to może być?? Wieźć od razu do serwisu?? Monitor juz nie na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales podpiac monitor pod innego kompa..? Moze to nie jest kwestia monitora, a grafiki.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podłącze go w pracy do innego kompa i zobacze. A jeśli grafika to co? Karta graficzna do wymiany? Obecnie mam Radeon9600se - troche już wysłużona ;D sorry za być może banalne pytania, ale ja kompletnie w tą strone nie poszedłem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja raczej stawiam na monitor, jak to jest LCD, to raczej magnes nie ma na niego wpływu, a nawet jeśli ma to jest plama cały czas w jednym miejscu. Myślę, że już monitor swoje wysłużył i coś sie z nim dzieje. Ale dobrze byłby sprawdzić grafikę pod innym monitorem. Mogę się mylić. Jak popsuła sie grafa, to trzeba będzie ją wymienić.[br]Dopisany: 12 Listopad 2007, 20:43 _________________________________________________Nowa grafika podobna jak ty masz kosztuje w okolicach 150 zł. Jeśli nie grasz w najnowsze gry to na pewno ci taka wystarczy.

Po to jest forum żeby sobie pomagać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij grafę ze slota i przeczyść styki, odepnij kabel od monitora bo może być gdzieś niestyk; przypadkiem przed awaria nie ruszałeś kompa?

ja tez kiedyś tak miałem i po ww czynnościach uspokoiło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...