Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] problem z podlaczeniem tylnychh glosnikow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

juz naprawde wiele w sieci przerzucilem ale jak widac, nie znalazlem stosownych informacji co najlepiej zrobic i jak najmniejszym wkladem finansowo czasowym..

otoz auto z 98 avant. otoz mam 8 glosnikow pasywnych. Samochod kupilem z radiem concert II i nietstety tylne glosniki nie graja z wiadomych przyczyn, wyjscie z Iso jest tylko 2 kanalowe.

Pytanie, jak najprosciej uruchomic tylne glosniki nie zmieniajac radia?

jako ze jestem laikiem w tych sprawach wydukalem sobie takie opcje:

1. wszystkie 4 glosniki puscic z miniIso, wsadzic wzmak i wszystko bedzie ok (potrzeba duzo czasu no i pogoda nie pozwala na zrobienie czegos takiego)

2. wymienic radio 4 kanalowe (ale niebardzo chce zmieniac radio)

3. dokupic na tyl glosniki aktywne (z checia tylko gdzie takie dostac i jak one by wygladaly zeby to nie kupic zlych)

czy sa jeszcze jakies opcje?

pomocy;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Podłączyć tył przez wzmaka albo zmienić radio na czterokanałowe, jak bedziesz próbował podłączyc tył i przód to spalisz radio.

W zależności od ilości kanałów i mocy wzmaka możesz puścic wtedy przednie też przez wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu jeśli nie jestes melomanem podłączył głośniki wszystkie pod iso, w poprzedniej A4 tez miałem 8 głośników pasywnych i kupiłem concerta i tył nie grał, połączyłem lewy tył z przodem lewym i prawy tył z przodem prawym, nic sie nie spaliło a jakość dzwięku była lepsza niż na kaseciaku sony przy normalnie podłączonych głośnikach, jest to oczywiście najtańsze rozwiązanie i najmniej pracowite :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką opcje mi własnie odradzają;)

ale przypuscmy ze na chwile obecna rzeczywiscie jest to dla mnie najlepsze rozwiazanie,ale...

za chwile bede mial podpietego ipoda pod gniazdo na zmieniarke cd. podepne sie dokladnie pod chinche. Przypuszczam, ze wtedy dzwiek bedzie slabszy(cichszy) gdyz ipod nie ma zadnego wzmocnienia. Tak wiec bede musial galke vol na dzien dobry podniesci o ladnych kilka poziomow. Wiec rozumiem ze wtedy koncowka w radiu przy podlaczonych 4 glosnikach bedzie jeszcze bardziej narazona na spalenie nizby to mialo byc przy sluchaniu normalnie radia czy cd...tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...