Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Które radio z tych trzech ?? proszę o szybką odp :)


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze doradzić które radio najlepsze z tych 3 ;) :

1.Blaupunkt Hamburg MP68

2.Blaupunkt Toronto

3.Kenwood KDC-BT40U

CZEKAM NA SZYBKĄ ODP ;))[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 01:08_________________________________________________jeszcze jedno znalazłem : Pioneer DEH-4200SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z tych wszystkich radyjek co wymieniłeś wybrał bym Kenwood-a :naughty: a najlepiej za te pieniążki poszukał jakiejś alpinki jak mówi kolego powyżej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar słuchać mp3 to z tej listy: alpina, pionek, clarion, kenio, jvc, blau bd więcej niż odpowiednie (z tego względu że format mp3 jest bardzo złej jakości i nawet najlepsze przetworniki nie zapewnią poprawnej jakości dźwięku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pobawimy się w ślepe testy żeby wykryć MP3? Na forum audiostereo kiedyś taki ślepy test był przeprowadzony i jakoś audiofile ze złotymi uszami mieli problem z rozpoznaniem utworu poddanego stratnej kompresjii ;). Identyczny test był na forum komputerowym purepc.pl gdzie też większość zadeklarowanych audiofili miała problem z rozpoznaniem mp3 z ciut większym bitrate (256 itd).

Dlatego uważam że sformułowanie że mp3 w większym bitrate powoduje znacząca degradację dźwięku to mit powstały za czasów gdzie do kompresji nie używano większych bitrate niż 128k, i jestem przekonany że statystyczna połowa zadeklarowanych audiofili nie odróżni dobrze wykonanej mp3 od oryginału, druga połowa po prostu będzie miała szczęście i uda jej się trafić ;).

Zaraz posypią się na mnie gromy oburzonych złotouchych co to słyszą różnice w brzmieniu interconnectów za 4000 zł od takich za 500 zł, ale tych wszystkich zapraszam na stronę http://audio.x.pl/audio/audiovoodoo/

Co do radia ostatnio poleca się kenwoody.

Ja za to mogę się wypowiedzieć o blaupunkcie bo sam takiego posiadam.

Plusy:

Najważniejszy - bardzo dobra jakość dźwięku, ale na pewno nie zadowoli fanów łupanki/techno/disco/hip-hop itd bo radioodtwarzacz jak zresztą wszystkie wysokie serie blaupunkta gra bardzo neutralnie, bez sztucznego podbijania pasma.

Czyli dla typowego fana wyżej wymienionych gatunków będzie brzmiał płasko, bez basu, bez sopranów :> i na pewno na seryjnym zestawie w a4 nie pokaże na co go stać.

Super sprawdza się jako zestaw głosnomówiący, łatwe odbieranie rozmów, wbudowana książka telefoniczna, bardzo dobra jakość rozmów.

Czerwone podświetlenie dostosowane do naszych a4

Jak wszystkie blaupunkty pasuje do seryjnej instalacji bez rzeźby, grają tylne głośniki.

Minusy

Jak we wszystkich blaupunktach oczojebna niebieska gałka dodatkowo dookoła podświetlona na biało (u mnie juz nie :gwizdanie:)

Bardzo duży panel, wystający ponad deskę rozdzielczą

Ergonomia - a raczej jej brak - popierdzielone menu, niewygodna gała od volume itd, choć do wszystkiego da się przyzwyczaić.

Jednak za kasę za którą wyrwałem nowe radio - 350 zł moim zdaniem naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o ten konkretnie, było ich więcej na audiostereo z tego co pamiętam, ale generalnie złotousi audiofile albo pisali że bez sensu test i bez problemu rozpoznają utwory ale nie powiedzą które to które bo nie :decayed:, a większość tych którzy się zdecydowali podawała błędne odpowiedzi przynajmniej w części utworów.

Dlatego nie ma się co oszukiwać, dobrze skompresowane mp3 będzie nie do odróżnienia od oryginału dla 90 % ludzi. Inna sprawa jak radioodwarzacze dekodują te mp3 i to z tego może ewentualnie wynikać różnica w jakości między odsłuchem z cd a mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...