Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Buczenie suba w sedanie


NoJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak puszcze piosenkę z fajnym basem to z tylnego suba wydobywa się buczenie(trzeszczy)

Jak dociśnie się blendę to przestaje więc wydaje mi się ,że z głośnikiem jest wszystko ok tylko co zrobić z tą blendą ?

Miał ktoś taki problem ? Wywalić ją ?

Czytałem temat o avancie z takim problemem ale nie wiem co zrobić w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować jakoś jądocisnąć, albo podłożyć coś pod spód, jakąś gąbeczke albo mate do wygłuszania zeby wyeliminowac drgania od suba... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko ta maskownica "lata" to wyjmij ją i włóż pod nią kilka kawałków gąbki gdzieś po rogach żeby siedziała sztywno i żadnych luzów nie miała, na słuch trzeba posprawdzać różną ilość i w różnych miejscach. Możesz tą maskownicę nawet trochę "przygiąć" byle siedziała sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę próbował mate piankową dałeś między maskownice a głośnik tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze chodzi Ci o maskownice tylnego slupka ktory otacza ta "trojkatna" szybke, bo tam mi trzeszczalo i ta maskownice wypchalem pianka. A tobie chodzi o maskownice glosnika? Jesli tak to nie zrob jak OQS Ci podpowiada. Mozesz tez sprobowac ta pianke uszczelniajaca ktorej uzywa sie do uszczelniania drzwi czy okien. Potnij i powpychaj w te szczelinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to nie zrob jak OQS Ci podpowiada.

A co jest nie tak z moją podpowiedzią?

Jeśli w samochodzie jest tylko ori subwoofer to nie zrobi on takiego zamieszania żeby całą półkę trzeba było usztywniać. Więc kwestia jest tylko taka:

1. Zdjąć maskownicę,

2. Poukładać jakieś kawałki gąbki na półce w miejscu maskownicy, w okolicach głośnika (nie na głośniku), i przy brzegach,

3. Założyć maskownicę tak żeby przygnieść te gąbki, maskownica ma wejść dzięki temu ciężej i nie mieć żadnych luzów,

4. Puścić jakiegoś "fifticenta", jak nadal rezonuje to podłożyć więcej.

Nic z zewnątrz nie widać bo maskownica jest "dziurawa" tylko nad głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...