Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jak podłączyć podgrzewane spryskiwacze....


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szanowni koledzy potrzebuje pomocy w podlaczeniu elektrycznie podgrzewanych spryskiwaczy przedniej szyby w A4 B6.

Otoz postanowilem zalozyc taki wynalazek do mojej A4 ale nie mam pojecia gdzie w ori jest podlaczony ? Jedyna mysla jaka mi przychodzi , szybki sposob na podlaczenie to pociagniecie wiazki do bocznych lusterek (posiadam podgrzewane lustra zewnetrzne) lub bardziej skomplikowany sposob to do klimatronika. Dokladnie do jednej z kostek , ktora polaczona jest z przyciskiem na klimatroniku od podgrzewania tylnej szyby.

Moze ktos przerabial podobny temat w swoim autku lub ma pojecie (zna sie na elektryce) jak jest to podlaczone w orginale.

Bardzo prosze o wszelkie porady i pomoc.

To jest numer VAG owego elktrycznie podgrzewanego sprysku: 8E0 955 987D

Dziekuje i pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze spryskiwacza sa podgrzewane cały czas bez wzgledu czy podgrzewanie szyby jest właczone czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz zapłon grzeją :) wyłączasz nie grzeją :) poszukam schematu gdzie dokladnie ida przewody ale pewnie gdzies po zaplonie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wlasnie koledzy a mozna cos jasniej prosze :>

Pewnie dla elektryka to ten schemacik latwizna ale dla kogos jak Ja co sam chce zalozyc podgrzewane spryski i je podlaczyc to czarna magia :shocked:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który to ten bezpiecznik S3 ?

:facepalm:

Bezpiecznik_S3.jpg

Witam!

Wlasnie koledzy a mozna cos jasniej prosze :>

Pewnie dla elektryka to ten schemacik latwizna ale dla kogos jak Ja co sam chce zalozyc podgrzewane spryski i je podlaczyc to czarna magia :shocked:

Pozdrawiam.

Jak chcesz mieć podłączone tak jak fabryka to wymyśliła, szukasz przewodu żółtego z czarnym paskiem przy kostce stacyjki podłączasz się do niego i ciągniesz przewód do gniazda bezpiecznika S3, a później od bezpiecznika przewód do spryskiwaczy. Drugie wyprowadzenie sprysków podłączasz do masy i po robocie :wink4:.

Plusa po stacyjce możesz poszukać w innym miejscu, trzeba tylko zwrócić uwagę żeby nie podłączać się do zbyt cienkiego przewodu, bo może nie wytrzymać obciążenia. Przewód zasilający spryski ma 1.0 mm kwadrat.

Pomiajanie bezpiecznika nie polecam. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...