Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Nowe radio - czyli co możecie doradzić laiko-audio-filowi ;)


AlanA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wątek zakładam z uwagi na to iż nie zajmuje się na codzień CAR AUDIO a chciałbym posłuchać rad specjalistów - czy li Was !

Do rzeczy... zakupiłem parę dni temu swoje A4 B5 96r, siedziało tam radio Audi Beta które nie działało, pojechałem dziś do pseudo "elektryka" który wyciągnął radio - podłączył je pod coś tam i okazało się że radio jest sprawne, niestety instalacja jest tak "porozcinana" że nie wiadomo gdzie "ręce" a gdzie "nogi", w takim oto układzie postanowiłem darować sobie kaseciaka i kupić nowe radyjko CD/MP3, znalazłem takie :

----> http://www.portone.pl/produkt-a-26328,0.html

Wyczytałem gdzieś że potrzebne będą jakieś boczne zaślepki bo fabryczne radio są "szersze" od tych "zwykłych".

Następną rzeczą jaką chciałbym sie dowiedzieć gdzie mogę szukać jakiś subwoofer'ów (jakoś tak się pisze;) i wzmacniaczy w aucie ? Dodam że mam AVANT'a i znalazłem tylko 6 głośników - 4 z przodu i 2 z tyłu w drzwiach :disgust:

Nie wiem jak te głośniki będą grały także jeśli chciałbym je wymienić to czy ktoś mógłby mi podać wymiary fabrycznych głośników tak żeby kupić jakieś lepsze ale żeby cała wymiana sprowadzała się do odkręcenia i wkręcenia, bez cięcia, wycinania, kombinowania ;)

PS: Jestem otwarty na różne propozycje radyjek, może nawet ktoś z Was ma coś na sprzedaż, jednak mam wymagania... radio musi być czarne i musi mieć czerwone podświetlenie nie pogardzę USB (ostatnio choruje na muzę z PenDriv'e te CD juz takie niepraktyczne (co za czasy nie?;)

PS: Dodam że słuch mam bardzo dobry więc totalna kaszana mnie nie zadowoli :afro:

Pozdrawiam i dziękuję za rady :)

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofera szukaj w bagażniku po lewej stronie, za tą klapką (zaślepką) w boku, będzie w górnej części, schowany, albo wcale go nie będzie. Zmieniarka też tam siedzi (co w/g mnie nie jest najlepszym rozwiązaniem), ja dodatkowo mam moduł telefonu i trochę musiałem pokombinować, żeby to nie latało.

Sprawdź czy nie miałeś w samochodzie BOSE, na maskownicach nic nie mam, a system jest :)

Radio mam ori i nie zmieniam bo mam w/w system. A jeżeli chcesz montować inne to będą Ci potrzebne zaślepki, bo radia w audi są szerokie. Zaślepki znajdziesz na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, z tego co wyczytałem na forum to system BOSE składał się z 8 głośników a ja znalazłem tylko 6 więc to juz chyba świadczy o braku nagłośnienia BOSE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś że potrzebne będą jakieś boczne zaślepki bo fabryczne radio są "szersze" od tych "zwykłych".

Tak ale znajdziesz, je na allegro, czasami są :wink4: Ja mam takie u siebie, były w autku jak kupiłem.

:dance: podoba mi się! Chyba zacznę na nie chorować (mimo, że ma już swoje lata) :rolleyes: Nawet troszku przypomina ori audiczkowe :tongue4: Nie no ładnie wygląda! Czy ktoś z panów ma to radyjko i może powiedzieć jak gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś że potrzebne będą jakieś boczne zaślepki bo fabryczne radio są "szersze" od tych "zwykłych".

Tak ale znajdziesz, je na allegro, czasami są :wink4: Ja mam takie u siebie, były w autku jak kupiłem.

:dance: podoba mi się! Chyba zacznę na nie chorować (mimo, że ma już swoje lata) :rolleyes: Nawet troszku przypomina ori audiczkowe :tongue4: Nie no ładnie wygląda! Czy ktoś z panów ma to radyjko i może powiedzieć jak gra?

Miałem ten model w poprzednim Audi 90, podświetlenie ma idealne z A4, nawet ani razu nie przeskoczyła mi płyta w radiu :) Dlatego choruje na nie cały czas, a komponuje sie w aucie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model w poprzednim Audi 90, podświetlenie ma idealne z A4, nawet ani razu nie przeskoczyła mi płyta w radiu :) Dlatego choruje na nie cały czas, a komponuje sie w aucie idealnie.

Masz je nadal? Widziałem na allegro dwie oferty nawet tanie jest: jedno za 250(jeszcze trwa licytacja) drugie 300 (400 kup teraz)... Podoba mi się jego wygląd, wg mnie idealnie by wyglądało w A4 :dance: Tu linki do licytacji:

1. http://www.allegro.pl/item264801957_cdx_a250_super_radio_za_male_pieniadze_.html

2. http://www.allegro.pl/item265281594_sony_cdx_a250.html

Ciekawe czy są jeszcze w sklepach... Bo używki mogą być w różnym stanie. Może i ja przemyślę kupno tego modelu? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx - jakbym je miał to włożyłbym do swojej :a4fan:, oddałem je razem z autem... Używek nie polecam Ci kupować, wpisz na google CDX-A250 i znajdzie Ci parę ofert w sklepach internetowych, lepiej dołożyć 100zł i kupić nówkę.

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam będę mało oryginalny ale polecam Ci ori radio na CD czyli Concert CD (z tym że musi być to od modelu A6 - żeby pasowała ramka radia)

http://www.allegro.pl/item269257328_audi_concert_do_audi_a3_z_2006_roku.html

(to akurat jest od A3 ale chodziło mi o to żeby pokazać Ci jak ono wygląda, a wg mnie wygląda super - sam miałem takie w poprzednim autku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(to akurat jest od A3 ale chodziło mi o to żeby pokazać Ci jak ono wygląda, a wg mnie wygląda super - sam miałem takie w poprzednim autku

Podobają mi się takie, ale to ani Mp3 nie ma ani USB co bym mógł sobie PenDrive'a jakiegoś podpiąć... u mnie gusta muzyczne zmieniają się raz na dzień, męczące jest nagrywanie płytek audio ;|

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe skoro masz wyrafinowany słuch i kaszany nie chcesz - na wstepie powinienes odpuscic pen driva i mp3 :) stawiam na concerta oraz propozycje Alvaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...