Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak znaleźć granicę swojego latyfundium?


taktuś

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy\uwag\sugestii.

6 lat temu kupiłem 2 działki pod Olsztynem, ziemia rolna, każda po 15 arów, działki graniczą ze sobą.

Przed zakupem byłem oglądać działki z przedstawicielem firmy geodezyjnej reprezentującej sprzedającego.

Ziemia spodobała mi się i kupiłem.

Ostatnio tam pojechałem i ... ledwo trafiłem ( tak mi się wydaje)

Moje działeczki lezą w otoczeniu innych działek( cały kompleks to blisko 100 działek), niektóre już zagospodarowane, ale nie te w koło moich, na moich i sąsiadujących rosną w luźnych kępach brzozy( mają po 3-4 metry).

Postanowiłem te brzozy wyrżnąć w pień i pojawił się problem :

- nie jestem teraz w stanie określić granic moich działek( znalazłem tylko jeden betonowy wkopany słupek)

- czy bez żadnych problemów mogę wyrżnąć te brzozy( mają po 3-4 metry) i przewieźć je pocięte w celu spalenia w piecu( w razie np. kontroli drogowej będą chcieli ode mnie kwit, czy wystarczy słowne zapewnienie że to moje???)

Ponowne wytyczenie działki to koszt rzędu kilkuset złotych

Czy są inne sposoby aby dokładnie określić granice tych działek i co z tymi brzozami? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzozy to nie mozesz jej wyciac.. Bo bedzie kara.. Chyba: obwod drzewka * jakas kwota. Takze sie zastanow. A po pozwolenie na wyciecie musisz isc do Urzedu Gminy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie brzozki 3-4 metrowe maja na pewno powyzej 5 lat. A drzewka do 5 lat mozna ciac bez zezwolenia. Wiem, bo mam w domu specjaliste od drzew.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...