Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Skrzynia multitronic


Tasmano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze skrzynią multitronic w Audi A4 B6. Auto produkcji grudzień 2004. Jakiś czas temu zauważyłem, że po włączeniu biegu wstecznego auto nie chce jechać w ogóle lub jedzie bardzo powoli, nawet po dodaniu gazu. Pomału też rusza do przodu przez pierwsze około 2 sekundy. Problem raz się pojawia i raz znika. Ostatnio podczas jazdy przełącza mi się tryb z D na S (sportowy) choć nie dotykam lewarka (cały czas jest w pozycji D). Po jakimś czasie znowu przełącza się na D.

Byłem na diagnozie komputerowej i diagnosta dał mi wydruk, na którym pisze:

Kwota kodów kłopotu:002

Kod kłopotu001:

18201 P1793 Czujnik 2

dla prędkości wyjściowej skrzyni biegów - G196 Brak sygnału

Kod kłopotu002:

17090 P0706 Czujnik Zbyt duża wartość zakresu jazdy - F125 Nieprawidłowy sygnał rezystencji

W jednym warsztacie, w którym robiłem diagnozę powiedziano mi, że muszę wymienić komputer skrzyni. Nowy komputer około 4400 zł, podmiana na używany 2500zł

W innym warsztacie, do którego dzwoniłem powiedziano mi, że wcale nie musi to być komputer.

Pomóżcie proszę, bo co dziennie dojeżdżam do pracy 100km w dwie strony i muszę szybko podjąć jakąś decyzję. Nie mam 2500 zł a co dopiero 4000 zł.

HELP.

pzdr

tasman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego, poczytaj forum, masz odp na swoje pytania, podmiana na sterownik za 2500 zł i to używke to proba nabicia Cie w butelke, masz na slasku serwis Pana Sopy sserwis, znajdz dane zadzwon i jedz na naprawe, koszt od 1000 zł w góre,

co do kwot hmm, jesli bedziesz jezdził z tym niesprawnym sterownikiem w niedlugim czasie bedziesz szukał skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze skrzynią multitronic w Audi A4 B6. Auto produkcji grudzień 2004. Jakiś czas temu zauważyłem, że po włączeniu biegu wstecznego auto nie chce jechać w ogóle lub jedzie bardzo powoli, nawet po dodaniu gazu. Pomału też rusza do przodu przez pierwsze około 2 sekundy. Problem raz się pojawia i raz znika. Ostatnio podczas jazdy przełącza mi się tryb z D na S (sportowy) choć nie dotykam lewarka (cały czas jest w pozycji D). Po jakimś czasie znowu przełącza się na D.

Byłem na diagnozie komputerowej i diagnosta dał mi wydruk, na którym pisze:

Kwota kodów kłopotu:002

Kod kłopotu001:

18201 P1793 Czujnik 2

dla prędkości wyjściowej skrzyni biegów - G196 Brak sygnału

Kod kłopotu002:

17090 P0706 Czujnik Zbyt duża wartość zakresu jazdy - F125 Nieprawidłowy sygnał rezystencji

W jednym warsztacie, w którym robiłem diagnozę powiedziano mi, że muszę wymienić komputer skrzyni. Nowy komputer około 4400 zł, podmiana na używany 2500zł

W innym warsztacie, do którego dzwoniłem powiedziano mi, że wcale nie musi to być komputer.

Pomóżcie proszę, bo co dziennie dojeżdżam do pracy 100km w dwie strony i muszę szybko podjąć jakąś decyzję. Nie mam 2500 zł a co dopiero 4000 zł.

HELP.

pzdr

tasman

Kolego a nie zauważyłeś czasem, że podświetlenie biegów na komputerze pokładowym Ci mruga?

Objawy które opisałeś pasują do usterki czujnika F125 - jest to uszkodzenie połączeń elektrycznych w sterowniku. Możesz spróbować naprawić to w Sserwis. Są jeszcze dwie inne możliwości - Ozorków k/Łodzi oraz Zielona Góra (tutaj dostaniesz 12 miesięcy gwarancji). Naprawa sterownika to jakiś 800zł - do tego koszty wyciągnięcia go ze skrzyni + spuszczenie i zalanie ATF. Cała operacja nie powinna przekroczyć 1500zł.

Poniżej linki do w/w serwisów:

http://allegro.pl/naprawa-skrzynia-multitronic-multitronik-12mc-gwa-i1426816086.html

http://allegro.pl/naprawa-multitronic-multitronik-skrzynia-fv-gw-i1413087994.html

www.sserwis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy jak na razie podświetlenie biegów mi zamrugało, czyli skrzynia przełączyła się w tryb awaryjny.

Wielkie Dzięki za namiary na serwisy. Myślę, że skorzystam z jednego z tych warsztatów (Łódź lub Zielona Góra)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia jak pracuje w trybie awaryjnym to prnds masz podswietlone lub migajce, cały czas, nie chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, ale podświetliło mi sie tylko dwa razy, obecnie pracuje normalnie[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 11:37_________________________________________________Cześć,

Naprawa odbyła się w sobotę i auto smiga bez najmniejszych problemów. Na prawdę polecam warsztat :

http://allegro.pl/naprawa-multitronic-multitronik-skrzynia-fv-gw-i1413087994.html

Właściciel na prawdę zna sie na rzeczy.

pzdr

Tasmano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A możecie panowie zdradzić ile kosztowała naprawa i co zostało wymienione. czekam na odpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił najprawdopodobniej to co jest opisane w wątku poniżej tzn. naprawiał sterownik skrzyni. Ja tez naprawiałem u tego gościa i szczerze polecam. Cena jaka zapłaciłem to 800 zł. rok temu.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=53159.0;highlight=sterownika

Czyżbyś miał jakieś problemy ze skrzynią ? Wal śmiało na pewno pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...