Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Skrzynia multitronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem ze skrzynią multitronic w Audi A4 B6. Auto produkcji grudzień 2004. Jakiś czas temu zauważyłem, że po włączeniu biegu wstecznego auto nie chce jechać w ogóle lub jedzie bardzo powoli, nawet po dodaniu gazu. Pomału też rusza do przodu przez pierwsze około 2 sekundy. Problem raz się pojawia i raz znika. Ostatnio podczas jazdy przełącza mi się tryb z D na S (sportowy) choć nie dotykam lewarka (cały czas jest w pozycji D). Po jakimś czasie znowu przełącza się na D.

Byłem na diagnozie komputerowej i diagnosta dał mi wydruk, na którym pisze:

Kwota kodów kłopotu:002

Kod kłopotu001:

18201 P1793 Czujnik 2

dla prędkości wyjściowej skrzyni biegów - G196 Brak sygnału

Kod kłopotu002:

17090 P0706 Czujnik Zbyt duża wartość zakresu jazdy - F125 Nieprawidłowy sygnał rezystencji

W jednym warsztacie, w którym robiłem diagnozę powiedziano mi, że muszę wymienić komputer skrzyni. Nowy komputer około 4400 zł, podmiana na używany 2500zł

W innym warsztacie, do którego dzwoniłem powiedziano mi, że wcale nie musi to być komputer.

Pomóżcie proszę, bo co dziennie dojeżdżam do pracy 100km w dwie strony i muszę szybko podjąć jakąś decyzję. Nie mam 2500 zł a co dopiero 4000 zł.

HELP.

pzdr

tasman

Opublikowano

witaj kolego, poczytaj forum, masz odp na swoje pytania, podmiana na sterownik za 2500 zł i to używke to proba nabicia Cie w butelke, masz na slasku serwis Pana Sopy sserwis, znajdz dane zadzwon i jedz na naprawe, koszt od 1000 zł w góre,

co do kwot hmm, jesli bedziesz jezdził z tym niesprawnym sterownikiem w niedlugim czasie bedziesz szukał skrzyni

Opublikowano

Witam,

Mam problem ze skrzynią multitronic w Audi A4 B6. Auto produkcji grudzień 2004. Jakiś czas temu zauważyłem, że po włączeniu biegu wstecznego auto nie chce jechać w ogóle lub jedzie bardzo powoli, nawet po dodaniu gazu. Pomału też rusza do przodu przez pierwsze około 2 sekundy. Problem raz się pojawia i raz znika. Ostatnio podczas jazdy przełącza mi się tryb z D na S (sportowy) choć nie dotykam lewarka (cały czas jest w pozycji D). Po jakimś czasie znowu przełącza się na D.

Byłem na diagnozie komputerowej i diagnosta dał mi wydruk, na którym pisze:

Kwota kodów kłopotu:002

Kod kłopotu001:

18201 P1793 Czujnik 2

dla prędkości wyjściowej skrzyni biegów - G196 Brak sygnału

Kod kłopotu002:

17090 P0706 Czujnik Zbyt duża wartość zakresu jazdy - F125 Nieprawidłowy sygnał rezystencji

W jednym warsztacie, w którym robiłem diagnozę powiedziano mi, że muszę wymienić komputer skrzyni. Nowy komputer około 4400 zł, podmiana na używany 2500zł

W innym warsztacie, do którego dzwoniłem powiedziano mi, że wcale nie musi to być komputer.

Pomóżcie proszę, bo co dziennie dojeżdżam do pracy 100km w dwie strony i muszę szybko podjąć jakąś decyzję. Nie mam 2500 zł a co dopiero 4000 zł.

HELP.

pzdr

tasman

Kolego a nie zauważyłeś czasem, że podświetlenie biegów na komputerze pokładowym Ci mruga?

Objawy które opisałeś pasują do usterki czujnika F125 - jest to uszkodzenie połączeń elektrycznych w sterowniku. Możesz spróbować naprawić to w Sserwis. Są jeszcze dwie inne możliwości - Ozorków k/Łodzi oraz Zielona Góra (tutaj dostaniesz 12 miesięcy gwarancji). Naprawa sterownika to jakiś 800zł - do tego koszty wyciągnięcia go ze skrzyni + spuszczenie i zalanie ATF. Cała operacja nie powinna przekroczyć 1500zł.

Poniżej linki do w/w serwisów:

http://allegro.pl/naprawa-skrzynia-multitronic-multitronik-12mc-gwa-i1426816086.html

http://allegro.pl/naprawa-multitronic-multitronik-skrzynia-fv-gw-i1413087994.html

www.sserwis.pl

Opublikowano
  • Autor

Dwa razy jak na razie podświetlenie biegów mi zamrugało, czyli skrzynia przełączyła się w tryb awaryjny.

Wielkie Dzięki za namiary na serwisy. Myślę, że skorzystam z jednego z tych warsztatów (Łódź lub Zielona Góra)

pzdr

Opublikowano

skrzynia jak pracuje w trybie awaryjnym to prnds masz podswietlone lub migajce, cały czas, nie chwilowo

Opublikowano
  • Autor

tak, wiem, ale podświetliło mi sie tylko dwa razy, obecnie pracuje normalnie[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 11:37_________________________________________________Cześć,

Naprawa odbyła się w sobotę i auto smiga bez najmniejszych problemów. Na prawdę polecam warsztat :

http://allegro.pl/naprawa-multitronic-multitronik-skrzynia-fv-gw-i1413087994.html

Właściciel na prawdę zna sie na rzeczy.

pzdr

Tasmano

Opublikowano

:oklaski: :good:

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. A możecie panowie zdradzić ile kosztowała naprawa i co zostało wymienione. czekam na odpowiedź.

pozdrawiam

Opublikowano

Robił najprawdopodobniej to co jest opisane w wątku poniżej tzn. naprawiał sterownik skrzyni. Ja tez naprawiałem u tego gościa i szczerze polecam. Cena jaka zapłaciłem to 800 zł. rok temu.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=53159.0;highlight=sterownika

Czyżbyś miał jakieś problemy ze skrzynią ? Wal śmiało na pewno pomożemy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.