Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Wysokość Zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Jestem nowy na forum, wiec z gory przepraszam gdybym popelnil jakies faux pas :) Zanim pisalem przeszukalem temat i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.

Od niedawna jestem wlascicielem A4 B7 Avant 1.9 TDI 116KM (gdzie moge to sprawdzic... mam wrazenie, ze w prefixie watku podaje zle oznaczenie, bo BLB to chyba 2.0 TDI?) w S-Line. Samochod to rocznik 2006 (model 2007). Od zakupu sprawuje sie bardzo dobrze. Mam tylko problem z wysokoscia zawieszenia. Obstawiam sprezyny albo uszkodzony zawias (z naciskiem na to pierwsze - samochod dobrze sie prowadzi). Samochod delikatnie siedzi tylem bardziej niz przodem. Mialem dzisiaj szczescie bo obok zaparkowal inny B7 i korzystajac z okazji zrobilem maly pomiar. Wyglada to tak:

Mierzone od chodnika do nadkola:

Moj:

Przod: 66.8 cm

Tyl: 63.6 cm

Sasiad:

Przod: 65

Tyl: 67.5

Tylko teraz tak. Oba samochod staly identycznie na tym samym podlozu. Moj ma opony 205/55R16, a sasiad 225/45/17. Moj to S-line, a sasiad wyglada na nie S-line, ale byl obnizany. Jakies porownanie jest i moja obserwacja jest taka, ze tyl powinien byc ok. 5 cm wyzej. Mam racje, czy sie myle? Czy cos tu jest nie tak?

Z gory dzieki za pomoc!

Opublikowano

wrzuć fotke

Opublikowano
  • Autor

Nie mam profi fotek, wiec poki co te beda musialy wystarczyc :/

DSC00015_JPG.jpg

DSC00009_JPG.jpg

DSC00008_JPG.jpg

DSC00007_JPG.jpg

I jeszcze jedno na letnich oponach (235/45/R17)

Obraz_006.jpg

Opublikowano

Może masz zmienione i źle dobrane sprężyny?

Opublikowano
  • Autor

Masz na mysli, ze z przodu sa inne (za wysokie)? Czy faktycznie tyl siedzi za nisko i tam jest problem?

Gdzie moge sprawdzic jakie mam zawieszenie (1BE, 1BV)? Jakiego koloru sa sprezyny?

Opublikowano

wg mnie te auto stoi normalnie, dla pewności oblukaj wszystkie sprężyny - kolor, oznaczenie literowe lub kolory i ilość kropek jeżeli będą oryginalne

Opublikowano
  • Autor

Sprawdze jak tylko bede mial okazje.

Jesli stoi normalnie... to skad ta roznica - "Moj: Przod: 66.8 cm Tyl: 63.6 cm"? Czy tyl nie powinien byc conajmniej na rowni z przodem?

Opublikowano

nie mierz do nadkola bo przód jest inaczej wycinany niż tył

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie mialem takie wrazenie, ale nie bralem tego pod uwage. Wjade na podnosnik i sprawdze.

Czy ktos moglby mi powiedziec jakich kolorow mam sie spodziewac przy tym aucie i co one oznaczaja? Z tego co zrozumialem powinien byc jeden z dwoch rodzajow - s-line (jest caly pakiet, wiec zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej), albo o 10 mm nizszy (biorac pod uwage, ze auto dosc mocno siedzi napewnie nie jest to comfort... chyba, ze mocno zuzyty).

Opublikowano

odczytaj kolory i ilość kropek na przodzie i tyle, kombinacji jest dużo - w zależności od klasy wagowej, potem porównasz sobie to z kodami wyposażenia i bedziesz wiedział czy twoje auto ma takie sprężyny na jakich wyjechało z fabryki

Opublikowano

Czy ktos moglby mi powiedziec jakich kolorow mam sie spodziewac przy tym aucie i co one oznaczaja?

Kolorów tęczy. Przecież w tym dziale masz podwieszone tematy i tam jest wszystko opisane :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Przepraszam. Jestem tu nowy. Czy masz na mysli topic o sprezynach z pdfem, w ktorym nie ma pdfa?

Czy moglbys mi podac link, prosze?

Opublikowano

Czy masz na mysli topic o sprezynach z pdfem, w ktorym nie ma pdfa?

Jest link. Naciśnij na pogrubiony tekst :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Czy masz na mysli topic o sprezynach z pdfem, w ktorym nie ma pdfa?

Jest link. Naciśnij na pogrubiony tekst :decayed:

Bardzo zabawne :)

Dzieki!

Opublikowano

Czy masz na mysli topic o sprezynach z pdfem, w ktorym nie ma pdfa?

Jest link. Naciśnij na pogrubiony tekst :decayed:

Bardzo zabawne :)

Dzieki!

Ale ja poważnie piszę

Opublikowano
  • Autor

Ale ja powaznie sie zasmialem i podziekowalem :)

To forum korzysta z innego engine niz, to do ktorego bylem przyzwyczajony. Zobaczylem pod wytluszczonym napisem przestrzen i spodziewalem sie tam linka/pliku, a faktycznie sam wytluszczony tekst byl linkiem.

Jak tylko sprawdze sprezyny dam znac (bo nie da sie tego zrobic na parkingu bez podnoszenia samochodu, right?).[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 16:05_________________________________________________

nie mierz do nadkola bo przód jest inaczej wycinany niż tył

Z drugiej strony zastanawia mnie czemu w tym drugim egzemplarzu tyl byl wyzej niz przod chociaz mierzylem do nadkola?

Opublikowano

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Opublikowano
  • Autor

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Hmm... czegos tu nie rozumiem. Samochod wyjezdza z fabryki i ma trzy rodzaje zawieszenia comfort, s-line badz sport (nadal nie wiem, czy uzywam poprawnej nazwy, ale ok). Czy przy kazdym z tych zawieszen nie jest tak, ze d*pa jest nieco wyzej? Czy klient moze wybrac sobie inna kategorie wagowa jako opcje?

Ja wiem, ze dopoki nie sprawdze to nie bede wiedzial, ale draze bo temat mnie interesuje :)

Opublikowano

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Hmm... czegos tu nie rozumiem. Samochod wyjezdza z fabryki i ma trzy rodzaje zawieszenia comfort, s-line badz sport (nadal nie wiem, czy uzywam poprawnej nazwy, ale ok). Czy przy kazdym z tych zawieszen nie jest tak, ze pupa jest nieco wyzej? Czy klient moze wybrac sobie inna kategorie wagowa jako opcje?

Ja wiem, ze dopoki nie sprawdze to nie bede wiedzial, ale draze bo temat mnie interesuje :)

Nie możesz wybrać innej kategorii wagowej. Jeżeli sprężyny będą włożone z innej kategorii wagowej to zrobił to poprzedni właściciel.

Opublikowano

może miał podwyższoną kategorie wagową na tylnej osi, inne koła, każde auto inaczej stoi

Hmm... czegos tu nie rozumiem. Samochod wyjezdza z fabryki i ma trzy rodzaje zawieszenia comfort, s-line badz sport (nadal nie wiem, czy uzywam poprawnej nazwy, ale ok). Czy przy kazdym z tych zawieszen nie jest tak, ze pupa jest nieco wyzej? Czy klient moze wybrac sobie inna kategorie wagowa jako opcje?

Ja wiem, ze dopoki nie sprawdze to nie bede wiedzial, ale draze bo temat mnie interesuje :)

Jest zawieszenie standardowe 1BA, i S-Line - 1BE bądź 1BV (te dwa różnią się tylko twardością - wysokość w B7 jest taka sama).

Jeśli chodzi o wysokość zawieszenia to tył zawsze jest trochę niżej od przodu. Tak jak tutaj zauważył bish - kopt, że auto raczej normalnie stoi. Ja też tak uważam. :good: BTW Po czym wnosisz, że masz S-Line? :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.