Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] [ALL] Powtót do ori instalacji z radiem gamma -- Rozwiązane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślałem że sam ogarnę temat ale jednak nie ogarnę

Pytanie jak w temacie przeczytałem sporo wątków o gammie i delcie i wiem że radia te mają wyjście na 2 głosniki czyli przednie natomiast zeby podłączyć głośniki na tylnej półce należy mieć wzmacniacz przez który trzeba pociągnąć kable do głośników tylnych.

Jak ten wzmacniacz wygląda ? -- wpisując w alledrogo "wzmaczniacz a4" lub "wzmacniacz audi" pojawia sie 12 stron różnych wzmacniaczy.

jeśli ktoś jest w stanie strzelić foto jak u niego wygląda wzmacniacz działający z radiem gamma lub delta to było by super lub jeśli ktos wie jak on ma wyglądać to tez było by super

W tej chwili mam gamme niemam wzmacniacza i graja wszystkie głośniki ale tylko dlatego że podpięte są po 2 głośniki do jednego kanału -- już raz zmieniałem końcówke mocy w radiu

chce to ogarnąc bo zamierzam zmienic radio na deltę podpiąc zmieniarkę i słuchać wreszcie płyt samo radio juz sie mi znudziło a kombimowanie z tymi kasetami-adapterami mnie dobija (dodatkowo radio wciąga taśme z kaset :thumbdown:)

prosze o pomoc każda wskazówka cenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio gamma jak i delta ma tylko wyjście 2x20w natomiast tylne głośniki mają wbudowany wzmachol (głośnik prawy w tylnej półcę będziesz widział co i jak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Oryginalne głośniki Audii, które są montowane na tylnej półce same w sobie posiadają wzmacniacz, dokładnie wygląda to tak:

DSCN7480.jpg

Wzmacniacz jest w tej metalowej obudowie po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Babcie kocham nie wiem co to jest ten cały system bose i czy go mam

jak to można sprawdzić ? na maskownicach niema napisu bose wzmacniacza nie mam subufera też nie mam radio gamma a do tego głośnki nie ori tylko jakieś no name ale jutro jade po głośniki ori to będe wiedział czy będzie w nich wzmacniacz [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 22:43_________________________________________________

tu masz ori wzmacniacz wraz z subem Nokia http://allegro.pl/audi-a4-a-4-95-96-97-98-kombi-subwoofer-nokia-i1424170593.html

chyba że masz system Bose?

zaraz zaraz ale czy ten zestaw podejdzie do sedana ? bo wydaje mi sie że to do trumniaka jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz po ori głośniki to powinny one wygladać tak jak na zdjęciu, które Ci przesłałem wyżej.

Pamiętaj, że głośniki ori z avanta na tył nie mają wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz po ori głośniki to powinny one wygladać tak jak na zdjęciu, które Ci przesłałem wyżej.

Pamiętaj, że głośniki ori z avanta na tył nie mają wzmacniacza.

właśnie o takie konkrety mi chodzi [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 22:50_________________________________________________Fintosz trzeba nazywać rzeczy po imieniu :kox: avant wymiata za dwa lata zmieniam na avanta

koniec OT :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem głośniki na tył więc Cię rozumiem :)

Jak będziesz kupować te głośniki z jakiegoś rozbitka poproś odrazu o kostkę do radia żeby podłączyć te głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie bose i chyba mam glosniki tylne podpiete pod suba i tak to chyba dziala u mnie :decayed:

Poza tym mialem gdzies schemat wtyczek od radia i tam byly opisane wszystkie piny... jak znajde to wkleje bo to moglo by wyjasnic sprawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystiano91 czyli z tymi głośnikami musze mieć jeszcze kable do radia? na zdjęciu widac że są odcięte

myślałem że można je podpiąc do tych które mam teraz z tyłu [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 23:02_________________________________________________BrunoNH wklejaj wszystkich i wszystko co pomoże podłączyć te graty ze sobą

Ty masz avanta więc masz i subufer( dodatkowo masz jak go upchac w bagażniku -specjalna kieszeń) ja mam sedana więc taka kieszeń nie podejdzie wydaje mi się że suba w sedanie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem trochę. Najwygodniej dla Ciebie byłoby gdybyś kupił takie głośniki z kostką do tych głośników i przy okazji kostką do radia. Mi udało się kupić tak jak zauwazyłeś z kawałkiem kabli i kostką do tych głośników, dokupiłem pare metrów kabli oraz kostkę bodajże mini iso, którą wpina się do radia, zarobiłem ją na końcu kabli z drugiej strony, wpiąłem do radia i cieszyłem się dźwiękiem tylnych głośników :)

Za chwilkę wyśle ci rozpiskę pinów do podłączenia głośników z radiem.

Złącza ISO w radiach fabrycznych

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radiu jest schemat z podpisami co do czego, zrobilem fotke i jak wroce do domu ok. 7 godz to wkleje ta fotke.... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu,

mam zamiar w końcu zmienić radio w aucie z jakiegoś soniaka na ori, idę trochę pod prąd bo z tego co czytałem to wszyscy zmieniają z kaset na cd itp, a ja robię na odwrót. Kupiłem więc gammę cc. No i teraz mam trochę do namieszania w instalacji bo w aucie mam ori pasywny tył. Wypuścili takie cudo z fabryki a o radiu to już nie pomyśleli :wallbash: (chyba, że był jakiś rodzynek o którym nic nie wiem). Dobra koniec przynudzania teraz mam kilka pytań:

Czy dobrze widzę że żeby odpalić tą gammę to potrzebuję 3 plusów? (Ub+, + , i +po stacyjce??)

Do czego jest s-kont?

W wyjściu na wzmacniacz (mini iso) wyjście oznaczone na radiu jako com. to masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś ori głośniki takie jak na zdjęciu kilka postów wyżej ( jeden jest ze wzmacniaczem ) przy okazji zmieniłem tylną półkę

kiedy zmieniałem półke zobaczyłem że jest tam również instalacja fabryczna tyle że odlączona( tzn z przy głośniku lewym jest kabel z kostka która pasuje do "nowego" głośnika ze wzmacniaczem i tak samo z prawej jest kabel i wtyczka która pasuje do prawego głośnika) do dziś te kostki były odłączone a głośniki podłączone były do wspomnianych kabli miedzianych i wszystko grało.

nastepnie odłączyłem głośniki od "miedziaków" a podłączyłem ori głośniki z ori kostkami.... i nastała cisza :disgust:

potem spróbowałem jeszcze inaczej -- do miedziaków podłączyłem ori głośniki i znowu wszystko zagrało

czyli ori instalacja jest nieaktywna idąc tym tropem zajrzałem do drzwi przednich i tam głośniki( tez nie ori) są zasilane przez ori kable ( tzn nie ma na koncu kabla kostki tylko kable biegną przez zwrotnice do głośników i tych małych u góry.

potem zajrzałem jak to wszystko jest podłączone do radia(gamma) i ... napewno ktoś tam już był bo :

- są tylko dwie kostki (brązowa i czarna) i antena a powinna być jeszcze jedna a widać że niektóre kabelki są nie są wogole podłączone tylko zaślepione[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 20:01<<,<b>[intruz_2004 dawaj fotkę jak to u Ciebie wygląda tak aby było widać wszystkie kostki porównamy bo i ja fotkę zrobię [br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 20:02_________________________________________________Za cel numer jeden obieram w tej chwili doprowadzenie tego wszystkiego do stanu ori i kiedy już to wszystko ogarnę to będe się brał za zmianę radia i montaż zmieniarki

wiec... czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie powinny być podłączone tylne głośniki na tym schemacie?

schemat1.jpg

dodam tylko że w kostce B brak pinów 1,2 i 7,8 wieć gdzie te tylne głośniki powinny byc włączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki, które są zaślepione powinny pewnie być z ori instalacji tylko ktoś pewnie kostke mini iso wyrzucił i głośniki, które miałeś wcześniej były podpięte do przednich głośników. Masz może zdjęcie tych kabelków zaślepionych? Ile ich jest ? Kolory..

Jeżeli masz z tyłu oryginalna kostkę to tu masz rozpiske kostki, które kabelki do czego są :)

czlus4f44880099a3153f40.jpg

Czyli ta zielona kostka tak jak pisałem wyrzej była to kostka mini iso potrzebna do podpięcia tylnych głośników, musisz teraz wszystkie kabelki sprawdzic według zdjęcia które przesyłam wyżej i zarobić nową mini iso i bedziesz miał ori instalkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystiono jest ich około 8 -10 ale policze jutro

napewno są z ro ori kabelki bo wychodą z ori wiązki kolory hmm jest ich naprawde sporo zazwyczaj sa dwu kolorowe

ale mam małą sciąge mianowicie ori instalację ze wszystkimi kostkami do radia ( facet dał mi to razem z głośnikami)

tyle tylko że jest to instalacja od radia concert 1 ale z tego co patrzyłem jest to wszystko bardzo podobne i co ciekawe są tam 3 kostki ( czarna brązowa i dodatkowo zielona) i podejrzewam że tą zieloną kostkę ktoś uciął i zostały te wolne kabelki troche to zagmatfane ale będe probował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo Ci moje zdjęcia nie pomogą, mam ori instalacje pasywną bez wzmacniacza.

Oto kabelki :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43a1cb0ec3c7a382.html

U mnie instalacja jest oryginalna, kable są spięte metką audi :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cab993e1d60578fb.html

Więcej kabli nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystiano co do tylnich kostek to na szczęście jest ori wiec napewno tam podepnę kupione głośniki

problemem jest to że najprawdopodobniej brak jest kostki z tych kabli do podlączenia przy radiu ( podejrzewam że to tą kostkę włąsnie ucięto) ale tak jak pisałem kabelki zostały więc musze teraz z tych uciętych kabelków spowrotem zrobić kostkę

byłby miód malina gdybyś zrobił foto swojej instalacji przy radiu jakie masz radio? [br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 20:46_________________________________________________intruz ale w tej Twojej instalacji wszystko działa jak należy tzn wszystkie głośniki grają ?

U Ciebie tez są tylko 2 kostki ale za to wszystkie podpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to instalacja prosto pod głośniki, nie potrzebny mi wzmacniacz do tylnych głośników- przy takiej instalacji z radia gamma tył nie zagra. Nie chcę mieszać w tym wątku dlatego zapytałem tylko o podłączenie radia gamma cc.

---------------------------------

U Ciebie powinno być tak:

czarna kostka -zasilanie prawie jak u mnie (może być więcej kabli)

brązowa kostka - powinny być tylko 4 kable ( wewnętrzne)

i taka mała mini iso - tam powinny być podłączone tylne głośniki razem z tym wzmacniaczem co masz przy głośniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...