Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Skąd tam te opocenie olejem?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

panowie mam problem...szukałem coś na ten temat ale nie udało mi sie.wiem że kiedyś ktoś miał podobny problem ale nie moge teraz tego znaleść..silnik mam taki jak w opisie i ostatnio zauważyłem że tam między silnikiem a tą że tak to nazwie ścianą grodziową przy podszybiu mam prawie wszystko opocone olejem..są tam jakieś przewody i gumowe węże..nawet na skrzyni widać dość spore zapocenie...czy ktoś może mi podpowiedzieć skąd tam może ten olej wyciskać?zaznaczam że jestem troche laikiem pod tym względem i wole zapytać zanim wybiore sie do mechanika tym bardziej że narazie jestem za granicą..dodam jeszcze że przy wyjściu tej rurki odmy jest taki gumowy trójnik który jest napewno nowy więc to można wykluczyć...z góry dzięki za pomoc

Opublikowano

jeśli trójnik od pokrywy zaworów nowy-to może być uszczelka pod pokrywą-przepuszcza,lub pękła-do sprawdzenia,albo przewód zasilający turbinę w olej-składa się z dwóch elementów -sztywnego i elastycznej plecionki-czasem na łączeniu tych dwóch elementów powstaje pęknięcie,lub po prostu ktoś kiedyś odkręcił tą rurkę i po prostu ją odgiął i za silnikiem-przy ścianie grodziowej-pękła-sprawdz,ale problem polega na tym,że na wolnych obrotach nie zobaczysz wycieku,bo ciśnienie jest za małe-z chwilą wejścia na obroty-ciśnienie się zwiększy i wtedy będzie uciekał olej-wytrzyj ,przejedz sie kawałek i zobacz ponownie :wink4:

-tam nic innego związanego z olejem nie ma tylko trzy elementy-trójnik,uszczelka,lub rurka zasilająca turbo w olej :wink4:

Opublikowano
  • Autor

no powiem ci ze uszczelka moze byc bo widze ze na okolo silnika mam opocone to napewno uszczelka do wymiany...ale jest mozliwe zeby akurat ztylu bardziej olejem dmuchalo?bo tam mam najwiecej opaprane

Opublikowano

Mam ten sam problem i tu opisany http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t182490.0.html%3Bnew%3Btopicseen#new i czekam na lepszą pogodę do wymiany wyczyściłem wiem skąd leci ale za zimno

lub http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=89790.0;highlight=napinacz+%B3a%F1cucha+silikon

Opublikowano
  • Autor

oki dzięki...postaram sie jak najszybciej to tam powycierać i zobaczymy gdzie to cieknie...ale jak już wspomniałem uszczelka pod pokrywą zaworów mam napewno do wymiany bo zauważyłem ze prawie dookoła jest opocenie...ale najwięcej mam z tyłu..tak że na skrzyni nawet widać dość sporo tego oleju...a orientujecie sie kosztowo ile była by wymiana tej uszczelki wspomnianej w tym innym wątku?chodzi o tą uszczelke napinacza rozrządu

Opublikowano

Witam dziś wymieniłem uszczelkę pod napinaczem koszt cały komplet 30 zł pod napinacz i 25 złotych silikon polecany na naszym forum i teraz tylko czekać czy będzie się pocić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.