Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwna sprawa z przepustnicą


jihad

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano uruchomiłem silnik i zabrałem się za skrobanie szybek. Nagle silnik zgasł i nie dał sie juz uruchomić bez naciskania pedału gazu - brak wolnych obrotów. Pożyczyłem komuś kabel do komputera, więc tylko posprawdzałem szczelność dolotu na słuch (OK), zajrzałem do przepustnicy (czysto) i sprawdziłem styki we wtyczce przepustnicy (czyste, ale dodatkowo potraktowałem je kontaktem w sprayu). Ani się nie poprawiło, ani nie pogorszyło.

Wieczorkiem odzyskałem kabel i na początek wykasowałem błędy i odczytałem co nowego się pojawiło.

1. Na włączonym zapłonie skasowałem błędy i natychmiast wyskoczyło to:

1 Fault Found:

17953 - Throttle Valve Controller: Malfunction

P1545 - 35-00 - -

2. Po uruchomieniu silnika na parę sekund wypłuło:

2 Faults Found:

17972 - Throttle Actuator (J338): Under-Voltage during Basic Setting

P1564 - 35-10 - - - Intermittent

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-10 - - - Intermittent

Następnie zrobiłem adaptację przepustnicy, błędy zniknęły, wolne obroty powróciły i niby wszystko OK. Pytanie tylko co mogło być powodem "rozkodowania" przepustnicy? Akumulator dobry, przepustnica wygląda na czystą, nigdy nie było żadnego falowania, ani innych problemów z obrotami. Ciekawy jestem czy to był jakiś jednorazowy wybryk ADR'a, czy powinienem sie szykować na nadchodzące problemy.

No i zobaczymy jak sprawa będzie wyglądało jutro rano...[br]Dopisany: 31 Styczeń 2011, 21:09_________________________________________________

No i zobaczymy jak sprawa będzie wyglądało jutro rano...

No i narazie wszystko chodzie elegancko jak kiedyś. Nie miał nikt takiego przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaplonie 17953 P1545 Układ kontroli położenia przepustnicy - błąd, uszkodzenie

po uruchomieniu silnika 17972 P1564 Sterowanie przepustnicą - niskie napięcie podstawowego ustawienia > akumulator, przewody

17967 P1559 Błąd podstawowego ustawienia przepustnicy, uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przetłumaczenie, ale bardziej interesuje mnie powód takiego zachowania. Tzn. przepustnica wygląda na sprawną, jest czysta, styki we wtyczce czyste, akumulator dobry, a ona bez powodu się "rozadaptowała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób adaptacje przepustnicy jeszcze raz;) i zobacz czy ja slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...