Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wyciek przy rozrządzie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mały problemik wyniknał, mianowice cieknie gdzies przy rozrzadzie ale cięzko jest zlokalizowac wyciek

uszczelnienia na dole i na górze suche a pasek i rolki zalane olejem

gdzie tam moze byc jeszcze mozliwosc wycieku ?????

Opublikowano

Uszczelniacz na wałku rozrządu....

Opublikowano
  • Autor

tam jest sucho

olej pojawia sie gdzie w polowie wysokosci silnika

Opublikowano

więc uszczelniacz koła pośredniego - jest taki sam jak na wałku rozrządu. No a niżej jest tylko uszczelniacz wału korbowego z niego też może rozchlapywać.... ale jak mówisz ze w połowie to raczej koło pośrednie....(mały koszt a roboty :gwizdanie:)

Opublikowano

Nie wiem czy wiesz kolego ale tam nie ma kola pośredniego.

masz rację kolego teraz poszukałem schemat AJM-a....sorki myślałem o moim silniku.

Opublikowano
  • Autor

qurwa o tym wlasnie myslalem ale sie ludzilem ze nie

Opublikowano

masz rację kolego teraz poszukałem schemat AJM-a

a kolega nie ma AJM tylko AJL- benzyniaka. bynajmniej w opisie...

Opublikowano
  • Autor

mi chodzi konkretnie o AJM-a nie o AJL-a

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

a faktycznie w tytule tematu jest AJM... :)

zdejmowałes rozrzad ze mowisz ze sucho jet na uszczelniaczach??

co do uszczelki pod głowica to ja w to watpie poniewaz nie ma tam kanału oljowego tylko kanał przelotowy oleju z góry w dół do miski a tam nie ma takiego cisnienia aby w dodatku przez obudowe zalewało rozrzad...

w Pd za rozrzadem sa osłony plastikowe co do spr. uszcz. wałka rozrzadu to nie jestes w stanie go spr.bez zdjecia koła zebarego i do tego pełnego koła sygnałowego jak z niego wycieka to olej pokazuje sie na łaczeni głowicy z blokime zciekajac w str. kol.wydechowego bo silnik jest połozony delikatnie na prawa strone... nizej jest tylko pompa wody a nizej uszcz.wału korbowego. ALE- nie wiem czy dobrze kojaze - w bloku jest chyba zaslepka kanalu olejowego za rozrzadem... ja bym zdjal rozrzad i wszystko aby zobaczyc... no cóz sie chce miec zrobione wiec osoba niech płaci... :)

Opublikowano
  • Autor

tutaj akurat nie chodzi o kase

auto jest mojego stryja

dobra, jutro zdejme ten caly szajs i zobacze gdzie cieknie

a jest coraz wiecej oleju

Opublikowano

Nie musisz tez tak się unosić(odsyłanie mnie do internetu mogę uznać za wrzut bo rozkładałem ten silnik na części pierwsze i po złożeniu narazie jeździ) ,nie będę tez opisywał przypadków jakie w swoim życiu widziałem bo nie potrzeba nam tu archiwum x,twierdze tylko ze jest możliwe żeby ciekło z uszczelki jak i z 10 innych miejsc.

Opublikowano
  • Autor

ok

temat ogarniety

minimalnie była peknieta obudowa dolnego zimmeringa

i tam ciekło

temat zamykam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.