Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaka skrzynia 6 podpasuje do AFN'a?


ispee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnich dniach czuję że koniec żywotu mojego automatu (DMX) nadciąga wielkimi krokami. Kiedys skrzynia podczas pierwszej zmiany biegu z 2/3 kiedyś miała uślizg. Po naprawie nastawnika pompy wtryskowej było przez dłuższy czas o wiele lepiej (praktycznie uślizg ustał). Ostatnimi czasy przy schamowaniu przed skrzyżowaniem do np 40km/h i dosyć gwałtownym ponownym dodaniu gazu jest odczuwalne dość mocne walnięcie (odczucie jakby obroty poszły już do góry, sprzęgło zaczęło zapinać i dopiero bieg się zapiął). Podejrzewam że skrzynia już długo nie pojeździ. Naprawiłbym ją pewnie jeżeli był by to tip albo jakas skrzynia 5cio biegowa, ale ten automat ma 4 biegi co wiąże się z dość dużym spalaniem. Jakie skrzynie 6biegowe manualne da się wstawić do afna najlepiej z długimi przełożeniami? Dużo pokonuję tras ze sporymi prędkościami dlatego niechciałbym wrzucać 5 biegowej skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2,5 TDI V6 ale to wiesz ze bedziesz musiał o wiele wiecej gratów zmienic...?? pedały dodac cały mechanizm strowania biegami itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego swiadomy. pedały, poloski, rozrusznak mechamizm cięgien do skrzyni, łapy, sprzegło, i co jeszcze? jest ktos juz moze po operacji i moze cos powiedziec o wrazeniaxh, predkosciach spalaniu i ogolnie plusach i minusach takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego swiadomy. pedały, poloski, rozrusznak mechamizm cięgien do skrzyni, łapy, sprzegło, i co jeszcze? jest ktos juz moze po operacji i moze cos powiedziec o wrazeniaxh, predkosciach spalaniu i ogolnie plusach i minusach takiej operacji?

Tez planowalem taki zabieg u siebie ale odpuscilem zakupilem juz nawet mechachanizm zmiany biegow z ciegnami . A najdluzsza skrzynia to bedzie o oznaczeniu DQS albo FRF oczywiscie z 2.5 TDI . Jak bedzisz chcial to mam na sprzedaz tech mechanizm :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planowalem taki zabieg u siebie ale odpuscilem

ja też

przeraziło mnie że trzeba zmienić całe sanki pod silnikiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planowalem taki zabieg u siebie ale odpuscilem

ja też

przeraziło mnie że trzeba zmienić całe sanki pod silnikiem :mysli:

A trzeba bo mi sie wydaje ze nie , kolega z forum do 90KM zapodal 6 z 2.5 TDI i zmienil tylko mechanizm do zmiany biegow i przespawal mocowanie lapy od skrzyni . Tez mi sie wydawalo ze trzeba zmieniac a jednak nie trzeba :cool1:[br]Dopisany: 22 Luty 2011, 19:47_________________________________________________Bedzie pasowac bo on akurat ma chyba AHU :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przespawal mocowanie lapy od skrzyni

zawsze mam mieszane uczucia do takich wydumek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...