Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Problem z alarmem


kris_lpgcars

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie dziwne zdarzenie ostatnim czasem z moim alarmem (fabryczny) mianowicie potrafi sam z siebie sie uruchomic ale co jest najdziwniejsze opala tylko syrene ktora i tak jest w bagazniku i jest bardzooooo cicha bo jakis niemiecki expert tak sobie wymyslil, ale do rzeczy chodzi oto ze VAG odpala blad czujnika ruchu a jak go sprawdzilem to z elektryczneg punktu widzenia powinien byc ok a i co jest smieszne nie robi tego zawsze a po skasowaniu bledu jest spokoj na jakis czas. Wilkie pytanie czy komus z was sie cos takiego przydarzylo???? :a4fan: jakiekolwiek przydatne info mile widziane i z gory serdeczne dzieki

P.S ktos mi kiedys sprzedal temat ze moze mam cos fruwajacego w samochodzie lecz ta kwestia odpadla po dokadnym posprzataniu samochodu a problem dalej wraca okazjonalnie pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem z samo wlaczajacym sie alarmem, ale nie mialem bledu czujnika ruchu. Moja rada sprubuj odlaczyc akumulator na minute i podlocz z powrotem u mnie pomoglo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja sie podlacze do tematu bo mam te same objawy. nie sprawdzalem jeszcze na vagu lecz zauwazylem ze alarm najczesciej odpala jak auto stoi na sloncu i sie nagrzeje. jest to strasznie wkurzajace bo mam centralny na podczerwien i za kazdym razem musze leciec z drugiego pietra na parking zeby go wylaczyc :wallbash: sprobuje odlaczyc na chwile akumulator i zobacze co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności proponuje rozłączyć krancówkę pod przednią maską bo to chyba jedyne miejsce gdzie w tych modelach fabryka nic nie zakładała (chyba że występuję wersja z lampką pod maską). Ale z reguły jest to najsłabsze miejsce alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności proponuje rozłączyć krancówkę pod przednią maską bo to chyba jedyne miejsce gdzie w tych modelach fabryka nic nie zakładała (chyba że występuję wersja z lampką pod maską). Ale z reguły jest to najsłabsze miejsce alarmu.

Czy chodzi o ten "dzyndzel" ktory dociska maska jak sie ja zamyka? taki w gumce ochronnej, ida do niego 2 przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odlaczeniu tej koncowki jak narazie problem nie wystapil, no ale od tego czasu nie bylo jeszcze slonca:) Zauwazylem tez cos nowego: od chwili odlaczenia przy kazdym zamknieciu auta powiadamia mnie o tym syrena (ta w bagazniku) krotkim piknieciem (wczesniej byla cisza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - to jest moja sugestia. Na poczatek proponuję przyjrzeć się temu wyłącznikowi czy nie jest zabrudzony, podrdzewiały, bo jeżeli tak to właśnie on może być przyczyną niesprawności. Może, i tego Ci życzę, usterka w ten sposób da się usunąć. W sklepie motoryzacyjnym taką krańcówkę kupisz za ok. 4 zł + 10 minut na założenie. Może warto spróbować. A co do sygnału z bagażnika to Ci nie pomogę bo ja czegoś takiego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto postalo dzisiaj na sloncu i znowu wyje :thumbdown:

musze wiec szukac gdzies indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też alarm mi wyje bez powodu. Dzisiaj byłem u elektryka i zrobiliśmy prowizorkę. Obniżyliśmy czułość wstrząsówki i alarm już w ogóle nie wyje, chyba, że ktoś się będzie bawił przy statycyjce. Koszt 30zł, no, ale alarmu praktycznie nie ma :). Dla mnie na razie wystarczy, wycie jest gorsze. Może kiedyś się zabiorę za naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...