Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kupiłem samochód za 4zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Witam. Chciałbym uzyskać od was porady w powyższej sprawie. Napisałem mail'a do allegro:

> Witam!

>

> Chciałbym zgłosić, iż zawarłem transakcję na allegro (nr aukcji: 1454243107)

> z kupującym ewcia86_2009. Jednak po konsultacji telefonicznej sprzedająca oznajmiła

> mi, że cena za przedmiot jest inna niż w opcji "kup teraz" a mianowicie

> zamiast 4zł wynosi 4000zł. Chciałbym wycofać się z transakcji, jednocześnie zgłosić,

> iż sprzedająca mogła chcieć uniknąć kosztów prowizji dla Państwa firmy, dlatego

> cenę "kup teraz" podała 4zł.

>

> Chciałbym jeszcze dostać od Państwa odpowiedź, czy ta wiadomość dla państwa i

> poinformowanie sprzedającej o wycofaniu się z transakcji wystarczy?

>

> Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

>

W odpowiedzi od allegro dostałem:

Dziękuję za wiadomość.

Przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Informuję, że doszło do zawarcia prawnie wiążącej umowy, która obliguje strony transakcji do jej sfinalizowania.

Informuję, że jeżeli transakcja nie zostanie ostatecznie sfinalizowana, wówczas Sprzedający będzie mógł się ubiegać o zwrot prowizji. W takiej sytuacji Kupujący zostaje poproszony o złożenie wyjaśnienia dotyczącego przebiegu transakcji w ciągu kolejnych 7 dni. Od jego treści zależy decyzja o przyznaniu Sprzedającemu zwrotu prowizji.

Formularz wyjaśnień można znaleźć pod adresem:

[adres nikomu nie potrzebny :P]

Jeżeli Użytkownik nie złoży powyższego wyjaśnienia, Sprzedającemu zwrot prowizji zostanie przyznany automatycznie, a Kupujący może otrzymać ostrzeżenie. Otrzymanie trzech ostrzeżeń w wyniku wszczęcia procedury zwrotu prowizji przez trzech różnych Sprzedających powoduje automatyczne zablokowanie konta.

Strony zachowują prawo do wystawienia komentarza, nawet jeżeli transakcja nie została sfinalizowana.

Przydatne informacje:

http://www.allegro.pl/help_item.php?item=805

Pozdrawiam,

Co teraz zrobić? Czy napisanie w tym formularzu o tym, że cena różniła się w opcji "kup teraz" i w realu wystarczy czy coś jeszcze im narzeźbić? miał ktoś może taki przypadek? :decayed:

Opublikowano

Wyraźnie jest napisane, że zwrot prowizji uzeleżniony jest od wyjaśnienia kupującego.

Brak wyjaśnienia może spowodować ostrzeżenie dla Kupującego.

Jeżeli dostaniesz prośbę o wyjaśnienie, napisz to co już napisałeś i sprawa zamknięta.

Jeżeli sprzedający nie będzie się ubiegał o zwrot prowizji, to nie dostaniesz prośby o wyjaśnienie, czyli sprawy nie było.

Swoją drogą, to widzę, że allegro troszkę olało sprawę. Nie chcą dla siebie dodatkowej kasy :mysli: Dzwine.

Opublikowano

michu co ty chcesz tym wskurac bo nie rozumiem? Nie bede ubiegal sie czy ten czlowiek specjalnie wystawil za 4zl czy sie pomylil. Mialem podobna sytuacje wystawialem bratu a4 i zamiast 37,500 wyszla aukcja 37,50;| Wszystko dobrze wpisywalem i od razu ktos ja zalicytowal. Sprawe zlosilem do allegro ze zaszla pomylka dostalem zwrot prowizji piszac odpowiednie wyjasnienie. Tutaj bylo w aukcji 4tysie i elo po sprawie. Zamiast sie czepiac ludzi daj sobie w koncu spokoj...

Opublikowano
  • Autor

michu co ty chcesz tym wskurac bo nie rozumiem? Nie bede ubiegal sie czy ten czlowiek specjalnie wystawil za 4zl czy sie pomylil. Mialem podobna sytuacje wystawialem bratu a4 i zamiast 37,500 wyszla aukcja 37,50;| Wszystko dobrze wpisywalem i od razu ktos ja zalicytowal. Sprawe zlosilem do allegro ze zaszla pomylka dostalem zwrot prowizji piszac odpowiednie wyjasnienie. Tutaj bylo w aukcji 4tysie i elo po sprawie. Zamiast sie czepiac ludzi daj sobie w koncu spokoj...

czepiać ludzi? czego? nie chcę tego auta za te 4 złote kupić. chcę tylko na czysto sprawę załatwić, żebym nie był dalej zobligowany do zakupu itp.[br]Dopisany: 16 Luty 2011, 19:11_________________________________________________i jeszcze coś, czy dostanę powiadomienie, jeżeli sprzedający zacznie ubiegać się o zwrot prowizji? mam wtedy 7 dni na złożenie wyjaśnień, więc wtedy bym coś napisał. bo jak rozumiem jeśli sprzedający nie będzie się ubiegał o prowizję to sprawy nie ma - tym samym nie mam czym się martwić. i w jakim okresie sprzedający może ubiegać się o zwrot prowizji? może jednak odrazu napisać wyjaśnienie?

Opublikowano

Prowizja od 4 zł?? :polew: :polew:

Michu ZAPOMNIJ O SPRAWIE. Strasznie to przeżywasz niepotrzebnie.Idź na dobrą pianę. :good:

Opublikowano

Urzekła mnie ta historia.Co najwyżej stracisz drogocenne konto alledrogo :laghing2:.Wstrząs![br]Dopisany: 16 Luty 2011, 19:43_________________________________________________mi by szkoda na telefon było.

Opublikowano

Prowizja od 4 zł?? :polew: :polew:

Michu ZAPOMNIJ O SPRAWIE. Strasznie to przeżywasz niepotrzebnie.Idź na dobrą pianę. :good:

zebys wiedzial ze z 50zeta nabilo.

a co do powiadomienia powinienes dostawac meila ze tak osoba ubiega sie o zwrot i informacje jakie napisala. Temat zamknac bo szkoda tego czytac.

Opublikowano
  • Autor

szkoda czytać.. chcę się poradzić, to źle? dzięki za odpowiedzi.

zamykać!

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.