Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Plus na podszybiu przy ECU po włączeniu stacyjki


wtct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na etapie montowania blokady zapłonu. Blokada potrzebuje plus stały i plus tylko po włączeniu stacyjki. Z plusem stałym nie ma problemu bo jest go pod dostatkiem (chociażby bezpośrednio z akumulatora).

Znalazłem plus po włączeniu stacyjki na czarno-czerwonym kablu w jasno brązowej kostce. Chcę się upewnić czy dobrze znalazłem i czy ten plus w jakieś sytuacji nie zniknie.

Bardzo przydałaby mi się informacja, gdzie znajdę przewód od krańcówki kierowcy (jaka kostka, jaki kolor kabla).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź sobie kontrolkę i sprawdź tego plusa, jak nie zniknie przy kręceniu rozrusznikiem i chwilę po odpaleniu to raczej będzie cały czas.

Jutro sprawdzę Ci jaki kolor i w której kostce jest od krańcówki drzwi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź sobie kontrolkę i sprawdź tego plusa, jak nie zniknie przy kręceniu rozrusznikiem i chwilę po odpaleniu to raczej będzie cały czas.

Jutro sprawdzę Ci jaki kolor i w której kostce jest od krańcówki drzwi :wink4:

Tak, mam odpowiedni miernik. Plus nie znika przy kręceniu rozrusznikiem. Mam nadzieje, że nie zniknie przy czymś innym i podpięcie innego kabla nie zakłóci pracy jakiegoś urządzenia w aucie : )

Dzięki, poczekam jeszcze na informacje o krańcówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówkę od drzwi kierowcy masz na różowo-zielonym cienkim kablu w okolicach dźwigni otwierania maski (wiązka jest zaizolowana). Pojawia się tam "-" po otwarciu drzwi i znika zaraz po zamknięciu. Uwaga: na tym przewodzie również pojawiają się szpilki minusowe po otwarciu obojętnie których drzwi!

Nie sprawdzaj tego miernikiem tylko żarówką, bo czasami na kablu masz np: 12V na mierniku, a pod minimalnym obciążeniem napięcie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówkę od drzwi kierowcy masz na różowo-zielonym cienkim kablu w okolicach dźwigni otwierania maski (wiązka jest zaizolowana). Pojawia się tam "-" po otwarciu drzwi i znika zaraz po zamknięciu.

Dzięki!

Rozumiem, że te kable nie idą dalej do jednej z wtyczek pod osłoną progu (pod dźwignią otwierania maski)?[br]Dopisany: 10 Luty 2011, 13:00_________________________________________________

od drzwi kierowcy masz na różowo-zielonym cienkim kablu

Niestety nie ma takiego kabla w wiązce która idzie od drzwi, mam na myśli wiązkę już wewnątrz samochodu, bo na łączeniu drzwi/karoseria jest zamiana kolorów.

Posprawdzałem miernikiem łączność każdego przewodu z masą i niestety, na żadnym nie ma masy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być, przecież jakoś się światełko zapala i fis Ci pokazuje otwarte drzwi. Ewentualnie możesz zdjąć tapicerkę i podpiąć się pod przewód sterujący tą czerwoną lampką w tapicerce. Kolory mogą się różnić, ale mam takie samo auto jak Ty i nawet ten sam rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być, przecież jakoś się światełko zapala i fis Ci pokazuje otwarte drzwi. Ewentualnie możesz zdjąć tapicerkę i podpiąć się pod przewód sterujący tą czerwoną lampką w tapicerce. Kolory mogą się różnić, ale mam takie samo auto jak Ty i nawet ten sam rocznik.

Ja to rozumiem, ale taki sygnał może leci już po CAN?

Takiego koloru kabla jak Ty nie mam, więc jest to podejrzane : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest podejrzane :tongue4: ale skoro ja mam to Ty tez musisz mieć :wink4: a masz 4 szyby na prądzie czy 2? i pakiet oświetlenie w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz 4 szyby na prądzie czy 2? i pakiet oświetlenie w drzwiach?

Mam tylko dwie szyby el. i oświetlenie czerwone sygnalizujące otworzone drzwi. Na pewno nie mam kabla różowo-zielonego w wiązce wewnątrz kabiny, która idzie od drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz 4 szyby na prądzie czy 2? i pakiet oświetlenie w drzwiach?

Mam tylko dwie szyby el. i oświetlenie czerwone sygnalizujące otworzone drzwi. Na pewno nie mam kabla różowo-zielonego w wiązce wewnątrz kabiny, która idzie od drzwi.

to myślę że nie ma co kombinować tylko odpinaj tapicerkę i podłącz sie pod masę czerwonego światełka i będzie działać :wink4:

ja ma 4 szyby el. i pakiet oświetlenie w drzwiach więc może dlatego jest coś inaczej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...