Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Rejestracja angoli w Niemczech??


marcin78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno obiło mi sie o uszy , że w Niemczech można rejestrować Angliki?? (Mogę sie mylić)

Choć zbyt wiele ich tam nie jeżdzi, gdyby tak było.

A gdyby tak było to czy można by było zarejestrować auto u naszych sąsiadów ( warunek pobytu i zameldowania)

Np. ciotka itp.

Ubezpieczać i przeprowadzać przeglądy w niemczech, lub innym kraju a śmigac po Kraju PL?

Tylko jakie są koszta ubezpieczalni czy to sie opłaca?

---- minusem jest komfort jazdy WYPRZEDZANIE !!

+++ jest koszt zakupu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że takie jest prawo UE i my też w sumie musimy się do niego dostosować. Tylko prawo prawem ale nie wiem czy jadąc swoim pasem chciałbyś widzieć jak co drugi kierowca wyjeżdża na Twój pas sprawdzając czy może wyprzedzić. W mieście problem znika ale na trasie :/

Moim zdaniem pomysł jest tragedią - Niemcy i cała Europa ma coś takiego jak autostrady co nam jak narazie jest prawie całkowicie obce. Wyobrażasz sobie ilu młodych ludzi jeździło by anglikami i wyprzedzało by wychylając całe auto na drugi pas ?

Ja bym bardzo sobie życzył tego żeby nasi szanowni politycy znaleźli jakiś kruczek żeby anglików nie można było rejestrować w PL - oby chociaż to im się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem po Polsce,Niemczech,Francji i Holandii moim "angolem" i wyprzedzając-odsuwasz się od auta wyprzedzanego i już widać,czy ktoś nadjeżdża z naprzeciwka i czy możesz sie wychylić,potem tylko delikatnie sie wychylasz patrząc,co sie dzieje przed wyprzedzanym autem-i już wszystko jest jasne,z martwym punktem-przez lewe ramię-nie ma tego problemu,co po prawej stronie :cool1: parkowanie wygodniejsze... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Ty jeździsz dobrze tak, Tobie może to nie przeszkadza i może Ciebie mógłbym bez obaw zobaczyć w takim aucie. Ale czasami można zginąć z ludzkiej nieuwagi nawet jak masz kiere po lewej stronie. Może 100% ludzi z forum poradziłoby sobie z taką jazdą i wyprzedaniem.

Ale czy wyobrażasz sobie rozwścieczonego 18-latka który dostał prawo jazdy 2 dni temu wsiada w mocnego anglika i wyprzedza a Ty jedziesz z naprzeciwka z rodziną ? Zero umiejętności, mocne auto i jego umiejętność wyprzedania gdy siedzi po prawej stronie ? Fantazja ogromna ale umiejętności jazdy z kierą po lewej stronie małe a co mówić po prawej. Wiadomo anglik = mniej $ dla młodych raj ale czy dla innych ?

Ja jestem za rejestracją ale kierowca jadący takim autem musi mieć doświadczenie w prowadzeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Ty jeździsz dobrze tak, Tobie może to nie przeszkadza i może Ciebie mógłbym bez obaw zobaczyć w takim aucie. Ale czasami można zginąć z ludzkiej nieuwagi nawet jak masz kiere po lewej stronie. Może 100% ludzi z forum poradziłoby sobie z taką jazdą i wyprzedaniem.

Ale czy wyobrażasz sobie rozwścieczonego 18-latka który dostał prawo jazdy 2 dni temu wsiada w mocnego anglika i wyprzedza a Ty jedziesz z naprzeciwka z rodziną ?

w Anglii bez problemów można rejestrować auta z lewą stroną i nie powoduje to wzrostu wypadków na drogach,choc młodociani kierowcy sa równie zafascynowani szybką jazdą,co w Pl,poza tym bez różnicy,czy ma kiere z prawej strony,czy 200 koni pod maską-jak ma sie rozbić-to to zrobi i z kierą po lewej stronie-więc Twoje argumenty -niestety,ale nie przekonują mnie,bo statystycznie więcej wypadków powoduje pijany kierowca,niż małolat z prawkiem od dwóch dni :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie przekonywać do swoich opinii - ale mam tak samo do nich prawo jaki i Ty :) dla mnie różnicą jaka jest w prowadzeniu auta na trasie w Anglii i w Polsce jest autostrada i tego się będę trzymał. Jednak na autostradzie moim zdaniem można siedzieć po prawej lewej czy po środku w PL na naszych drogach moim zdaniem lepiej żeby taki 18latek siedział po lewej stronie. Statystycznie masz ubezpieczenie większe dla osób do 25 roku życia więc to też o czymś świadczy. A prowadzenie po pijaku to błąd przyzwolenia społecznego na takie zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczery - i powiem że nie jeździłem. Może to zostanie źle odebrane bo powinno się mówić tylko o tym co się zna. Ale ja nie mówię tutaj o mnie czy o Tobie czy o innych kierowcach którzy prezentują jakiś poziom ja bym się bał o ludzi którzy mają małe pojęcie o jeżdżeniu autem a wsiadają do anglika. Ja mam na myśli ludzi którzy boją się wyprzedzać z kierą po lewej stornie a co mówić po prawej lub o grupie której się wydaje że są władcami dróg a prawko mają rok - taki jest sens mojego myślenia. A powiem Ci że dla takich grup były by w większości te auta. Dla młodych ludzi liczy się kasa i ,,szpan,, dorosły człowiek może sobie pozwolić na zakup europejskiego auta i nie sądzę żeby aż tak bardzo interesowało go zarejestrowanie anglika w PL. Ale młodych z mniejszym portfelem owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczery - i powiem że nie jeździłem. Może to zostanie źle odebrane bo powinno się mówić tylko o tym co się zna. Ale ja nie mówię tutaj o mnie czy o Tobie czy o innych kierowcach którzy prezentują jakiś poziom ja bym się bał o ludzi którzy mają małe pojęcie o jeżdżeniu autem a wsiadają do anglika. Ja mam na myśli ludzi którzy boją się wyprzedzać z kierą po lewej stornie a co mówić po prawej lub o grupie której się wydaje że są władcami dróg a prawko mają rok - taki jest sens mojego myślenia.

za bardzo uogulniasz problem,który właściwie nim nie jest,bo po pierwsze-kierując się zasadami rejestracji aut europejskich w UK-ubezpieczenie jest większe,więc analogicznie,jeśliby było to możliwe w PL-byłoby to samo,dodając do tego wyższe stawki za krótki staż,jako kierowca,plus cło-niesty,ale 18-latka utrzymanie auta wyszłoby tak samo,jak z kierą po lewej stronie,jak nie taniej... :wink4: kolejną rzeczą-to Prawo do mienia przesiedleńczego- nie możnaby zabronić tego,tylko z powodu kilku małolatów powodujących wypadki w takich autach[br]Dopisany: 12 Luty 2011, 23:50_________________________________________________http://rejestracjaautwersjaangielska.blog.onet.pl/

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101015/AUTO/744580838

tutaj są ciekawe artykuły :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo w Plosce zabrania rejestrowania Anglików ze wagledu na brak autostrad, a tam jest duża prędkość.

Gdyby Polska rozwijała sie jak inne kraje EU myślę że ie było by problemu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podałeś argumenty które stawiają sprawę rejestracji aut z UK w PL w lepszym świetle w moim mniemaniu, jeżeli stawka ubezpieczania jest większa dla aut z kierą po lewej stronie w UK to w PL analogicznie będzie tak samo. Tak jak twierdzisz i masz racje to może odstraszyć potencjalnych młodych posiadaczy takich aut. Może się czepiam i jestem uparty ale czy na ubezpieczeniu golfa IV 1.9 TDI z kierą po prawej stornie czy po lewej w PL będzie taka duża różnica. Na audi A6 C6 z 3.0 TDI - tak, ubezpieczenie akcyzja (niewielu młodych ludzi stać na takie auta a jak stać to i kupią auto z kierą po lewej stronie).

Wiesz mi nie chodzi o wpieraniu Ci swoich przekonań ale dyskusja wygląda pozytywnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi nie chodzi o wpieraniu Ci swoich przekonań ale dyskusja wygląda pozytywnie

mi równierz nie zalezy,żeby sie spierać,tylko na zdrowy rozsądek to wezmy-czy auto ma kierę po prawej,czy po lewej-kierowca musi sie dostosować do Przepisów RD-jeśli nie widzi,czy może wyprzedzać-z pewnością wielu nie będzie :cool1:...stawiając w jednym rzędzie kierowcę-statystycznego ,normalnie rozwiniętego psychicznie 18-latka ,dziadka w kapeluszu w matizie,z kierą po "normalnej" stronie i sfrustrowanego korkami,zakazami i tachometrami kierowcę TIRa-to który stanowi większe zagrożenie i frustrację innych kierowców-ja bym na pierwszym miejscu ustawił kierowcę tira-wiadomo dlaczego,potem dziadka w matizie,który nie ma pojęcia o Ruchu drogowym,bo tym autem wyjeżdża raz na tydzień,a tak w ogóle,jest w posiadaniu Prawa jazdy od 40 lat,z czego zrobił ogółem 100tys kilometrów,przez całe życie-na końcu tej stawki ustawiłbym małolata,który mając równo pod sufitem-nauczy się oceniać warunki na drodze,możliwości auta i swoje,co w połączeniu da dobre rokowania dla polityków,którzy czepiają się jednego przepisu z zamierzchłych czasów,mówiącym o tym,że kierownica ma być po lewej stronie-wtedy nawet do Anglii wjeżdżać nikomu bez wizy nie można było-nie mówiąc o ściąganiu aut,czy próbie ich rejestracji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pare km po polsce anglikiem i da sie wyprzedzac i normalnie jezdzic a i nawet inni kierowcy sa bardziej zyczliwi, bo wiedza ze gowno widze, nikt nie mruga nie trabi. jesli nauczymy sie wyobrazji i wyrozumialosci to mysle ze i anglikiem da sie bezpiecznie jezdzic. a 18 latek moze spowodowac wypadek zarowno autem LHD jak i RHD.

:good:pozytywna dyskusja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że się da bo jesteś doświadczonym kierowcą. Kiedy w Polsce będą autostrady a młodych zacznie się uczyć jeździć a nie zdawać egzamin na prawko to ja jestem za - można rejestrować i auta z UK. W sumie to sam jestem młody ale zaskakuje mnie Wasza wiara w tych ,,rozsądnych,, 18-sto latków. W sumie to dobrze ale ja bym się bał siebie parę lat temu za kółkiem dobrego angielskiego auta oczywiście patrząc z perspektywy kierowcy jadącego z rodziną z przeciwnego pasa ruchu. Nie wiem czy tylko ja miałem takie pierwsze kroki za kierownicą ale wiem że czasami ambicje są większe i umiejętności a przyznacie że jadąc autem z UK w PL trzeba się nimi troszeczkę wykazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami ambicje są większe i umiejętności a przyznacie że jadąc autem z UK w PL trzeba się nimi troszeczkę wykazać ?

dlatego przed zezwoleniem na rejestrację-trzebaby zadbać o restrykcje dla młodocianych kierowców,jak przez pierwsze dwa lata nie mógłby wozić pasażerów,czy jezdzić pod okiem doświadczonego kierowcy,wyższe ubezpieczenie i/lub ograniczenia co do mozności poruszania się autem z mocą np powyżej 100km-to wszystko jest stosowane w UK i się sprawdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...