Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANB] Gaśnie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Podczas jazdy na odcinku 1km auto zgasło mi 3 razy.Ciężko było potem zapalić, dopiero za drugim razem załapał. Stało się to pierwszy raz i w sumie teraz chodzi ok (przejechałem kolejne 30km). Zastanawiam się czym to mogło być spowodowane i czy to poważna usterka. Wiem,że ciężko mówić o rozwiązaniu problem bez większej ilości szczegółów ale proszę o opinię co do tej usterki. Czytałem na forum,że może to być czujnik G28. Nie posiadam Vag`a ale może uda mi się podskoczyć do kolegi.

Czy to może być coś poważnego i czy mogę jeździć spokojnie? Dodam,że mam założoną instalacje LPG (niecały rok).

Opublikowano

kolego tez tak miałem sonda lambda do wymiany u mnie podłącz komputer u fachowca który zna się na rzeczy i ci wszystko powie ta usterka powinna wystąpić bo to nie jest nic mechanicznego.

Opublikowano
  • Autor

no i podłączyłem się do kompa..kupę błędów mi wywaliło od sondy lambda do poduszki powietrznej włącznie. Najprawdopodobniej jest gdzieś przebicie na masę. To by się nawet zgadzało bo 2tyg temu nagle padł mi akumulator - wieczorem przyjechałem a rano nawet kontrolki nie zaświeciły. Pytanie moje czy jest jakiś "słaby punkt" gdzie mógłbym zacząć szukać tego przebicia. Wiem,że to mnóstwo sprawdzania...wszystkie kable, złącza, czujniki itp.

Opublikowano

odłączaj bezpieczniki i sprawdzaj kiedy radykalnie zmniejszy ci sie zużycie energii ale to już do działu elektryka :tongue4:

Gdzieś w tym dziale znajdziesz sposób na znalezienie pożeracza energii. Znajdziesz tam info jakie powinno być zużycie energii przy wyłączonych światłach i odłączonych dodatkowych urządzeniach. (to chyba było 0,1W?)

Opublikowano

Żeby wątek nie pozostał bez dalszego ciągu zapytam z ciekawości jak się mają poszukiwania

zjadacza prądu i czy udało się kolego Szymonie coś konkretnego ustalić z sondą lambda.

Ze swojej strony powiem, że :

1.zjadaczem prądu (rozładowywanie akumulatora na postoju) na pewno nie jest sonda bo na niej po wyłączeniu zapłonu nie ma żadnego zasilania ale w czasie jazdy może dawać przebicie bo

wystarczy, że ma przetartą izolację kabla zasilającego- warto spróbować ją całkiem odłączyć

i sprawdzić czy w czasie jazdy będzie nadal gasł( ECU przejdzie wtedy w stan awaryjny więc

trzeba zrobić potem reset).

Żeby wykluczyć wpływ instalacji LPG najpierw warto ograniczyć wszelkie sprawdzenia

przy pracy na benzynie.

2.Co do rozładowywania się akuma to najprościej w szereg z akumulatorem na postoju

włączyć można jakiś amperomierz (odczyt zrobić po kilku minutach po zamoknięciu obwodu

bo przez jakiś czas zaraz po podłączeniu prąd prawidłowo będzie miał wartość nieco wyższą ).

Wartość zmierzonego prądu zwykle wynosi ok 10 mA (max do 20 mA -w zależności od urządzeń

dodatkowych pozostających w stanie czuwania na postoju (wyłączony zapłon).

W czasie pomiaru nie należy zapomnieć o wyłączeniu wszelkich typowych odbiorników prądu

jak na przykład podświetlenie uchylonych drzwi albo radio.

Najbardziej podejrzane są dodatkowo zamontowane urządzenia( niefabryczny alarm, sterownik gazu

,nieoryginalne radio, dodatkowy immo itp. itd.) a w następnej kolejności fabryczne

wyposażenie pojazdu, które ma wszystkie obwody zabezpieczone w sposób profesjonalny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.