Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[8L a3] bagaznik sie otwiera jak odpalasz autko


a4wroc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem dosc dziwny

1.wkladasz klucz do stacyjki przekrecasz tak aby gralo radyjko i bum klapa otwarta

no i drugi przypadek

2.tak samo ale w momecie odpalania samochodu bzium i klapa otwarta z automatu

problem dotyczy a3

vag zero bledow

juz mnie trafia ciagle zamykanie klapy wrrrrrrr.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było od początku?

Może coś z kodowaniem sterownika.

spedyt jak to sprawdzic vagiem

problem sie pojawil dopiero po zalozeniu alarmu! moze to tylko tak sie nalozylo wczesniej brak problemu

aha no i otwiera sie to sporadycznie co 2-3 dni zapomnialem dodac :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było od początku?

Może coś z kodowaniem sterownika.

Ale trochę dziwne - sam się przekodował ??

Poza tym nie wydaje mi się, żeby można było tak zrobić kodowanie żeby przy włączaniu otwierała się klapa - to by była totalna bzdura, bo po co komu takie coś.

Może zimno chwyciło, wilgoć i gdzieś jest zwarcie.

Wydaje mi się, że w tych dwóch sytuacjach musi gdzieś pojawiać się + na którymś z kabli, a nie powinien i dlatego otwiera się klapa.

Gdzieś może być jakieś zwarcie albo coś w tym stylu.

spedyt jak to sprawdzic vagiem

problem sie pojawil dopiero po zalozeniu alarmu! moze to tylko tak sie nalozylo wczesniej brak problemu

To zmienia postać rzeczy. Może to być spowodowane tym co napisałem wyżej.

Źle ktoś się wpiął w wiązkę przy montażu alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do gościa ktory ci alarm zakładał, pewnie coś skopał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówisz ze stało sie to po zamontowaniu alarmu tzn że ma to związek :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale...

alarm bez pilotowy sterowany z centralnego wiec chyba nie ma to zwiazku...

Nie ważne. Na pewno jest coś nie tak właśnie przez to.

Niekoniecznie on mógł coś źle zrobić (chyba, że otwieranie klapy jest od momentu Twojego wyjazdu od niego zaraz po założeniu alarmu).

W innym przypadku mogło się coś zepsuć z centralką i wariuje.

W każdej z tych 2 sytuacji co opisałeś jest tak w systemie alarmowym, że po załączeniu stacyjki pojawia się na 1 przewodzie +. Potem jak odpalisz auto jest tak samo - pojawia się +.

Centralka mogła zwariować i coś sobie źle interpretuje.

Co to za alarm ?? Jaka marka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie

gadalem z instalatorem i mowi jak to zawsze wszyscy fachmani "jest ok podlaczone" nie ma sily :wallbash:

on mi mowi ze alarm sterowany jest impulsem z kluczyka wiec rozbrojony to rozbrojony

chyba zabiore sie za rozebranie auta -> moze jakis przewod zostal przez plastik przytrzasniety ?

a pompka od centralnego ?

[br]Dopisany: 26 Listopad 2007, 12:50 _________________________________________________[br]Dopisany: 26 Listopad 2007, 12:50 _________________________________________________

no ale...

alarm bez pilotowy sterowany z centralnego wiec chyba nie ma to zwiazku...

Nie ważne. Na pewno jest coś nie tak właśnie przez to.

Niekoniecznie on mógł coś źle zrobić (chyba, że otwieranie klapy jest od momentu Twojego wyjazdu od niego zaraz po założeniu alarmu).

W innym przypadku mogło się coś zepsuć z centralką i wariuje.

W każdej z tych 2 sytuacji co opisałeś jest tak w systemie alarmowym, że po załączeniu stacyjki pojawia się na 1 przewodzie +. Potem jak odpalisz auto jest tak samo - pojawia się +.

Centralka mogła zwariować i coś sobie źle interpretuje.

Co to za alarm ?? Jaka marka ??

problem sie pojawil po zamontowaniu ale dopiero po paru dniach i pojawia sie jak pisalem co pare dni :no:

sugerujesz centralka fixuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy alarm ma możliwość przełączenia go w tryb serwisowy (np. jak oddajesz do naprawy itp).

Przełącz go w ten stan i zobacz czy wtedy masz to samo.

Jak to zrobić powinno być w instrukcji obsługi.

Jeżeli będzie ok to będziesz miał odpowiedź. Jeżeli będzie to samo to wtedy trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w alarmach, że autko samo się zamyka po włączeniu zapłonu i otwiera z powrotem po wyłączeniu. Może źle się wpiął ten twój elektryk do klapy? Może klapa otwiera się zamiast zamykać na zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa anty napad i działa jak wsiądziesz do samochodu i włączysz stacyjkę to zamyka zamki a jak wyłączysz stacyjke otwiera wiec moze to ta funkcja jest źle podpieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis i nadal tak samo

gadalem z gosciem co instalowal alarm mowi ze ten alarm nie moze czegos takiego powodowac-> brak sterowania

jak odpalam idzie jakis impuls do centralnego i otwiera klape a alarm takiego impulsu nie daje poniewaz nie zamyka on drzwi tylko gdy sa zamkniete sie uzbraja. Centralny dostaje sygnal ze scyzoryka /mam na mysli klucz/ a potem sie uzbraja jak dostanie info ze zamykamy autko. Nie wiem gdzie szukac przyczyny, czeka mnie chyba dobry elektryk :mysli: [br]Dopisany: 26 Listopad 2007, 21:20 _________________________________________________moze jakies inne sugestie ? :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po tym jak kupiłem moją A4 miałem spalony śilniczek od tylnej wycieraczki i sprawdzałem wszystkie bezpieczniki wyciągając je po kolei. Któryś był właśnie od klapy. Po włożeniu wszystkich z powrotem miałem ten sam objaw co Ty - po przekręceniu kluczyka otwierała się tylna klapa, jak ją zamknąłem, to za chwilę znowu się otworzyła. Wystarczyło przeczyścić styki odpowiedniego bezpiecznika i po sprawie (nie pamiętam który to był, ale na rozpisce na pewno znajdziesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak alarm zostal odlaczony problem dalej istnieje

bezpieczniki sa ok

z obserwacji wynika ze problem pojawia sie tylko gdy autko jest calkowicie zimne "po nocy" /zimne przewody od chlodnic/

gdy autko troszke pochodzi -> patrz troszke dostanie temparaturki problem znika :mysli: -> postoj i znowu zabawa

gdy jest juz otwarty po ponownym zapalaniu klapa dostaje sygnal do otwarcie pomimo ze jest ciagle otwarta :wallbash:

:mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś się dzieje z samym modułem sterowania centralnym zamkiem.

Może jak jest zimno to wariuje, a jak się robi ciepło to wraca mu do normy.

Można by podmienić ten moduł z tym samym z innego A4 i wtedy potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...