Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem z pierwszym biegiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

kupiłem jakiś czas temu A4 B5 AFN polift 1999 z Niemiec od bliskiej rodziny z pewnym przebiegiem 130 tys. Jedyny mankament to czasami nie zapinający pierwszy bieg (wiedziałem o tym przy kupnie).

W zeszłym tygodniu wymieniłem olej w skrzyni na ori i d**a. Jest jak było. Ogólnie to wygląda to tak, że czasami na skrzyżowaniu porostu 1- ka wejdzie do połowy, wtedy muszę albo jeszcze raz wysprzęglic, albo wrzucić 2 i potem od razu wchodzi. Z innymi biegami to tak, że czasami nie chodzą jak w przysłowiowe "masełko" tylko czuć delikatny opór, ale to prawie nie wyczuwalne.

Mechanik (pracuje kupe lat w serwisie skody), który wymieniał olej stwierdził, że to prawdopodobnie synchronizator biegu. Powiedział, że jeżeli strasznie to nie przeszkadza w jeździe to nie muszę na razie tego robić. Teoretycznie nic nie powinno się skrzyni stać dopóki w niej nic nie zgrzyta. Tylko mam uważać, żeby zawsze bieg wszedł do końca.

Czy ktoś miał podobny przypadek? Bawic się w rozbieranie skrzyni, czy mogę to tak zostawić?

Opublikowano
  • Autor

Wiem, że na forum jest sporo podobnych tematów.

Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia lub pomysły co do mojego przypadku?

Opublikowano

Jak się rozpieprzy całkiem załóż drugą skrzynię. Skrzynie kupisz za 400 - 500zł, a na remont 1000 - 1500zł.

Opublikowano

dokładnie, niedawno przerabiałem temat, tylko mi wysrał się 3 bieg

Opublikowano

czyli co, wymiana i sam synchronizator 1 biegu jest taki drogi?

ja mam podobnie w b6 avf...mi generalnie nie przeszkadza ale jesli mozna wymienic to wole zeby miec swiety spokoj i komfort ze zawsze 1 wejdzie jak w maselko...

Opublikowano

Do b5 synchronizator 170zł. jeżeli tylko jeden i nie wiadomo jak przesuwka.

Opublikowano

Dolicz łożyska, bo je też pasuje zmienić, dolicz olej, bo trzeba czystym zalać, doliczyć robotę, chyba że sam zrobisz i połowę taniej wychodzi kupić drugą skrzynię. Ja mam już 2 w garażu na części i na wiosnę będę próbował bez kupowania gratów złożyć jedną z dwóch.

Opublikowano
  • Autor

Myślę, że będę jeździł z tym zobaczymy co wyniknie. Jaki typ albo numer skrzyni muszę kopić do mojego AFN.

Opublikowano
:szukaj: Kolego. Było dużo na ten temat na forum.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.