Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Demontaż spojlera tylnej klapy w B7 Avant


Weekendowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wpadła mi w ręce tylnia klapa od avanta B7 ze spojlerem. Zamierzam zdemontować spojler i przełożyć go do mojego B6.

Pytanie tylko jak to zrobić by nie połamać spojlera i nie zmasakrować klapy (klapa jest w bardzo dobrym stanie, więc może się jeszcze przyda).

Pierwsze próby w stylu "pociągnij i zobacz czy odejdzie" nic nie dały. Spojler jest mocno przyklejony i ani nie drgnie.

Macie może jakieś pomysły jak się do tego zabrać? Może jakiś magiczny specyfik, który rozpuszcze klej? Przerabiał ktoś taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat kilka dni temu. :wink4: Lotka S-Line ma dwa "wypusty" i są przykręcone dwoma śrubami po drugiej stronie klapy więc próby, o których piszesz "pociągnij i zobacz czy odejdzie" napewno nie namiejscu bo możesz zepsuć po prostu lotkę. :no: Ja nagrzewnicą delikatnie potraktowałem ten klej i Nożykiem tapicerskim na całej długości odcinałem klej. Jest tego dość szeroka warstwa, ponad 1 cm i oderwać na pewno nie oderwiesz. Przede wszystkim śruby... Masz rozebraną klapę od wewnątrz - bez tapicerki? Jeśli nie to ją rozbierz i odkręć dwie śruby - jeśli lotka była ORI... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat kilka dni temu. :wink4: Lotka S-Line ma dwa "wypusty" i są przykręcone dwoma śrubami po drugiej stronie klapy więc próby, o których piszesz "pociągnij i zobacz czy odejdzie" napewno nie namiejscu bo możesz zepsuć po prostu lotkę. :no: Ja nagrzewnicą delikatnie potraktowałem ten klej i Nożykiem tapicerskim na całej długości odcinałem klej. Jest tego dość szeroka warstwa, ponad 1 cm i oderwać na pewno nie oderwiesz. Przede wszystkim śruby... Masz rozebraną klapę od wewnątrz - bez tapicerki? Jeśli nie to ją rozbierz i odkręć dwie śruby - jeśli lotka była ORI... :cool1:

Dzięki za poradę. Jeszcze nie rozbierałem klapy. Na razie były tylko delikatne próby tak na szybko.

Lotka jest oryginalna, bo cała klapa jest od wersji s-line (ma np. czarną tapicerkę) z auta uderzonego z przodu.

Może uda mi się rozebrać klapę koło weekendu to może wrzucę jakąś fotorelację przy okazji.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedno zdjęcie... :wink4:

7730ab00b9c17903.jpg

Te siwe coś to ślady po kleju...

Pierw śruby i później zacznij od dachu pierwszą warstwę kleju odciąć i poodkłądaj jakiś papier bo klej/lotka z powrotem się sklejają. :disgust: Jak już będziesz miał pierwszą warstwę odcięta/odklejoną to musisz mocniej odgiąć tą lotke ale ostrożnie żebyś jej nie złamał/pogiął i zabierz się za drugą wartswę - tą głębiej. Masz klape z szybą? Ja miałem z szybą i dojście do tej warstwy przy szybie od światła stopu była przez to utrudniona. Dlatego odgiąłem lotkę i tak działałem. :good:

Na tej fotce widać te dwa wypusty, które wchodzą w zwykłą lotkę. Wkręciłem tam z powrotem śruby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz :) lotka z B7 do B6 musi być poddana lekkiej modyfikacji przy świetle stop :wink4: Potrzeba delikatnie spasować i podpiłować zaokrąglenie . Zrób przymiarkę to będziesz wiedział o co kaman :decayed:

Aha i te wystajace mocowania srub trzeba bedzie zlikwidowac :) Tasma 3M lub klej do szyb to bedzie trzymac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akjam

Dzięki za dokładne opisy.

Tak właśnie się zastanawiałem co z tymi śróbami zrobić, ale teraz już wiem.

Jak to wszystko rozbiorę to sobie dokładnie pooglądam.

@wrclaguna

O konieczność lekkiego dopasowania wiem, bo kiedyś gadałem o tym z boberkiem - on także montował do swojego B6 lotkę z B7.

Mówisz, że klej do szyb i taśma 3M do montażu - zapamietam i na pewno skorzystam.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście trafiłem klapę z B7 więc obejdzie się bez przeróbek. :wink4: A co do mocowań śrub to się zastanawiałem czy nie wywiercić otworów w mojej klapie i mocować również na te śruby... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedno zdjęcie... :wink4:

7730ab00b9c17903.jpg

Z foty widać że jest to raczej ten sam klej którym są sklejone lampy przednie w B7 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile można dać za taką lotkę oryginalną , czy tylko na allegro można ją dostać,gdzie kupiliście koledzy te lotki i osobno czy z klapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 1500 PLN :wink4: samej raczej trudno dostac a jak juz to szuKaj klapy z B7 S LINE i moze ktos ci odreci ja i sprzeda za 200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakby znaleźć taką klapę w dobrej cenie w kolorze swojego auta,odpadło by malowanie lotki chyba że lakier się uszkadza przy demontażu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie udało znaleźć w kolorze swojego auta. Ba, nawet do swojego modelu, tj. B6 mi się nie udało.

Kupiłem całą klapę do B7 - jakoś mnie tak naszło, że najwyższa pora zdobyć ten spojler.

Faktycznie jest to towar deficytowy, ale są też firmy, które robią zamienniki spojlerów.

Można trafić na niemieckim ebay'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 1500 PLN :wink4: samej raczej trudno dostac a jak juz to szuKaj klapy z B7 S LINE i moze ktos ci odreci ja i sprzeda za 200 PLN

Pytałem kilku sprzedawców o to czy sprzedadzą samą lotkę i nie było takiej opcji. :no:

fajnie jakby znaleźć taką klapę w dobrej cenie w kolorze swojego auta,odpadło by malowanie lotki chyba że lakier się uszkadza przy demontażu :mysli:

Nie uszkodziłem lakieru ani lotki ale trzeba mocno uważać bo jak nożykiem się mocniej gdzieś pojedzie to może się coś uszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nożyka do oddzielenia kleju można użyć np. żyłki lub mocnych nici i używać jej jak nici dentystycznej do zębów (włożyć w szczelinę i

moja-twoja" :decayed: Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale jak miałem E39, to w ten sposób pozbyłem się oznaczeń modelu, które były przyklejone na taśmie 3M :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nożyka do oddzielenia kleju można użyć np. żyłki lub mocnych nici i używać jej jak nici dentystycznej do zębów (włożyć w szczelinę i

moja-twoja" :decayed: Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale jak miałem E39, to w ten sposób pozbyłem się oznaczeń modelu, które były przyklejone na taśmie 3M :)

Nie tak śmiesznie, tak są odklejane przednie szyby przy wymianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nożyka do oddzielenia kleju można użyć np. żyłki lub mocnych nici i używać jej jak nici dentystycznej do zębów (włożyć w szczelinę i

moja-twoja" :decayed: Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale jak miałem E39, to w ten sposób pozbyłem się oznaczeń modelu, które były przyklejone na taśmie 3M :)

A widziałeś jak ta lotka jest klejona? Nie da się tak zrobić jak proponujesz bo nie ma dostępu. Więc może nie wypowiadaj się w temacie i nie wprowadzaj w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem bardzo zainteresowany taką lotką, przeglądałem sporo tematów i znalazłem gościa od którego duzo osób brało te lotki. Oto aukcja: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-spoiler-avant-daszek-top-design-i1462961149.html

Rozmawiałem z nim przez telefon i mówił ze ta z aukcji od tej oryginalnej różni się tylko materiałem z którego jest wykonana.

Jak uważacie jak kupię taką i polakieruje pod kolor nie będzie zalatywać agro-tuningiem...Jednak cena ori mnie przeraża:/ Albo ma ktoś jakiś namiar gdzie można coś takiego wyrwać w rozsądnych pieniądzach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem bardzo zainteresowany taką lotką, przeglądałem sporo tematów i znalazłem gościa od którego duzo osób brało te lotki. Oto aukcja: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-spoiler-avant-daszek-top-design-i1462961149.html

Rozmawiałem z nim przez telefon i mówił ze ta z aukcji od tej oryginalnej różni się tylko materiałem z którego jest wykonana.

Jak uważacie jak kupię taką i polakieruje pod kolor nie będzie zalatywać agro-tuningiem...Jednak cena ori mnie przeraża:/ Albo ma ktoś jakiś namiar gdzie można coś takiego wyrwać w rozsądnych pieniądzach..

Ja już się z takich podróbek wyleczyłem :kwasny: nawet nie wiesz jak to wygląda, tylko są foty z ori lotką. Bardziej polecałbym Ci to http://www.ecstuning.com/Audi-B7_A4-FWD-2.0T/Exterior/Body/ES4545/ w ASO też kupisz tą lotkę tylko za 1200zł :cool1:

A tu masz foty kolegi, który ostatnio ją zamontował

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=86088.msg2193504#msg2193504

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża promocja jak widzę tego spoilera :mysli:

moze jakis zakup grupowy :naughty: do mojego plynie razem z S4 :nose:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...