Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Kolektor wydechowy z A4 1.8 do 1.6?


P.W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie jak w tytule - czy kolektor z silnika o większej pojemności będzie fizycznie pasował do tego o mniejszej?

Pytam, bo na swoim mam pęknięcie, które niedawno _chyba_ się powiększyło... Tymczasem na allegro kolektorów do Audi i Passatów B5 1.6 jak na lekarstwo... Wiem, że ten model tak ma, a na spawanie raczej nie liczę. Czy może jednak warto spróbować zespawać/zgrzać?

Przy okazji - czy wymiana kolektora wydechowego w ADP jest jakoś specjalnie skomplikowana (klimy brak, śruby na bank zapieczone)? Jakiej kwoty u mechanika mogę się spodziewać za taką usługę?

Pozdrowienia,

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:. A powiedz mi kolego, czy na zimnym silniku było słychać pierdzenie z okolicy kolektora ??. Bo nie wiem czy też mnie nie czeka ten sam zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pierdzenia jeszcze nie słychać i poza delikatną białawą otoczką (chyba od lekko wydostających się spalin) żadnych objawów nie ma. Nie śmierdzi.

Tak czy inaczej ponawiam swoje pytanie - czy do A4 B5 ADP będzie pasował kolektor wydechowy np. z ADR? Kolektorów do silnika 1.6 na rynku wtórnym jak na lekarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest do 1.6 ALZ

Chyba nie ma różnicy z tym co ty masz czyli ADP wystarczy poszukać :wink4:

Co do pytanie czy pasuje od wiekszego to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spawania kolektora to nie ma na co liczyć jestem spawaczem i nie raz klient przynosił kolektor wydechowy do spawania i nici przy stygnięciu pęka aż strzela chyba że jest ktoś kto się tym zajmuje i zna metodę jaką można to pospawać w co wątpię że się to opłaci .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spawalem swoj kolektor bo pekal juz w 2 miejscach....

wyjecie kolektora zajelo mi 30min...

jezeli chodzi o spawanie to najpierw rozgrzalem kolektor palnikiem na propanbutan a pozniej pospawalem migomatem i zosawilem zeby sobie spokojnie ostygnal w temp pokojowej i od roku mam spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...