Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] jak zrobić wyłaczanie radia przez wyjęcie kluczyka


krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc klubowicze

Mam pytanie posiadam radio pioneer i chciałbym zrobic tak aby ono sie uruchamiało przy włączeniu zapłonu a wyłaczało dopiero po wyjęciu kluczyka.Przy kostce w oryginalnym przewodzie od tej funkcji nie mam wogóle napiecia, wiec musze znajść taki przewód przy stacyjce na którym sie pojawia prąd (+) przy włozeniu kluczyka i znika dopiero po jego wyjęciu,i poprowadzić do radia (podpiąć na krutko ). i teraz pytanie może ktoś miał taki problem i mi da jakieś wskazówki jak sie do tego zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kostce w oryginalnym przewodzie od tej funkcji nie mam wogóle napiecia

a skąd wiesz że nie ma czy przekręcałeś kluczyk czy tylko włożyłeś jak sprawdzałeś napięcie bo samo włożenie kluczyka nie daje napięcia na ten przewód ja mam radio blaupunkt i z tego co patrzyłem wszystko jest poprowadzone z oryginalnej wiązki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz oryginalną kostkę połączenia radia w samochodzie to taka funkcja powinna być, a poza tym w instrukcji radia jest napisane jak to zrobić, to moze być osobny kabel który odpowiednio połączony z radiem daje różne sposoby uruchamiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka funkcja u mnie jest tylko jest cos walniete i nie ma na nim pradu (+) po zapaleniu auta i dlatego chciałem poprowadzic osobno sobie przewód tylko chodzi mi o to aby radio wyłanczało sie dopiero po wyjęciu kluczyka a nie po wyłączeniu zaplonu aby muc na postoju po zgaszeniu auta słuchac radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale oryginalnie jest chyba tak że napięcie pojawia się po włączeniu zapłonu a znika nie po wyłączeniu tylko dopiero po wyjęciu kluczyka. Przynajmniej ja tak mam i nie zauważyłem ingerencji w instalację. A dodatkowo radio blaupunkta ma tak że nawet po wyjęciu kluczyka, gdy go wyłączę na chwilkę gałką i włączę z powrotem to działa 1godz., bez zapłonu i bez kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym właśnie uzyskać ten sam efekt i z tąd moje pytanie czy może sie ktoś orientuje gdzie mógłbym się podpiąc bo jak juz pisałem oryginalny przewód mam bez napięcia (+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem troche i znalazłem

bezpiecznik mam dobry, jak by był padnięty to by wogóle radio nie grało

pokombinowałem miernikiem i wyszło ze przy zgaszonym aucie i wyłączonych wszystkich odbiornikach na tym kablu jest (-) agdy włączyłem zapłon nic,ale mam zastosowany automatyczny włącznik swiateł , i gdy po kilku sekundach włączyly sie swiatła to na przewodzie pojawił sie (+) zapaliło się też radio.wiec nie musze wkładac kluczyka do stacyjki wystarczy ze zapale swiatła postojowe i radio gra, wyłanczam postojowe radio gaśnie. I teraz pytanie co ma wspólnego radio ze swiatłami bo ja nie wiem jak to jest podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...