Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wentylator ciągle się kręci


zyga100

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej napisałem. na postoju też może być pewnym odnośnikiem i jak najbardziej w TDI-kach.

Nie pisałem o max nawiewie i -20s tylko o normalnej pracy nadmuchu i temperatury - czyli 22 i 2-3 kreski nadmuchu przy przecietnym mrozie -5

To jest logiczne że jak dam max temp czy też 25s i nawiew ustawie na 2/3 lub max to temp spadnie i tu nie ma bata aby bylo inaczej.

Błąd na budziku jest jak najbardziej i tu też się zgodzę. I zgodzę się również, że przy plusowych temp i zerowych oddawanie ciepła jest inne jak i inna jest w tym momencie sprawność termostatu.

Nagrzewnica drożna niestety :cool1:. Na sprawnym termostacie przy takich temp jak panują aktualnie, i tych parametrach które podałem termostat powinien trzymać ok 90s (nie bądźmy malostkowi i pisząc 90s zawsze istnieje jakaś tolerancja nawet jak piszesz 9s na budziku ). Np: załóżmy że po podpięciu waga temp robocza płynu podczas jazdy wynosi 90.9s a po 10min pracy silnika na b.jalowym temp spada do 80 - 75s przy delikatnym nagrzewaniu i 2-3 kreskach nadmuchu przy temp zew do -7. Wg mnie jest to pewien sposób zdiagnozowania czy termostat trzyma w miarę dobrze czy też nie.

Inaczej sprawa wygląda przy dużych mrozach jak i dodatnich temperaturach - wówczas oddawana temp jest znacznie rożna i zgodzę się z Tobą że zdiagnozowanie jednoznacznej sprawności może być b.trudne bądz niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...