Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem ze skrzynią biegów


Vinox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni na 2-3 tyś obrotach przy przyspieszaniu słyszałem skrzynie biegów wczoraj już nie słyszałem bo się jechać nie dało żadnego biegu się nie dało zapodać dziś zapodałem bieg all niby ok. co to może być brak oleju ? nigdy nie wymieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual wygląda na to jak by sprzęgło nie wysprzegniało do końca.

Tylko że sprzęgło pracuje niby dobrze. góra jego bierze wiec nie wiem, dziś gazowałem samochód to "smród spalonego sprzęgła" było czuć.

A może to ma coś wspólnego z Olejem a raczej jego brakiem ? cos się tam nie smaruje bo nie ma czym i klinuje? wymienić olej zaryzykować? czy już do mechanika i szukać skrzyni nowej ? dziś chodziły biegi oki ale po 500 metrach zaczęło coś wyć z skrzyni jak by nie było smarowania i biegu już zmienić nie mogłem.. nacisnąłem sprzęgło coś obroty przysiadły i bieg zapodałem już...

pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolega kupilismy passata b5 z 8 lat temu i do tej pory ma przebieg 750 tyś i w skrzyni popuśćił sie korek kontrolny oleju i olej zniknał z skrzyni zaczeła sie głosna praca skrzyni i zacinały sie biegi dolałem oleju 2litry bo tyle wchodzi na stan i wszystko wrucilo do normy ale po 30 tyś skrzynia sie rozleciała ale bez oleju przejechalismy z 15 tys jak malo przejechałeś to nic jej sie nie stanie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź stan oleju w skrzyni. Prawidłowa jego ilość to 2.25 litra, G 052 911 A SAE 75W90 (synthetic oil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za pomoc tylko ten klucz muszę poszukać ciekawe czy dostanę go w sklepach.[br]Dopisany: 21 Luty 2011, 09:48_________________________________________________wymieniłem olej skrzynia ucichła wszystkie biegi chodzą elegancko dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...