Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Na dużym mrozie dymi na biało


daciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem, ostatnimi czasy na dużym mrozie nagle po odpaleniu (-10C) zaczął mi dymić na biało, chmura dymu. Pojechałem do mechanika i powiedział, że to odma. Wyczyścił i ok wszystko działało do następnego mrozu, znowu to samo, dym, smród spalonego oleju. Znowu odma, ale dowiedziłem sie również, że pompa oleju na dużym mrozie nie domaga. Dzisiaj znowu mróz i sytuacja sie powtarza. Dzieje się tak tylko na dużym mrozie. Mam pytanie czy rzeczywiście może to być wina pompy oleju, zatkanego smoka? Olej mam mobil 1 5W50, na Vag zero błędów. Turbo raczej dobre, pompuje 0,6 bara. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by to był olej spalany to było by niebiesko z tyłu ;) a biało to raczej para (w tłumikach masz trochę wody i ona tak paruje )chyba to normalna sprawa ,bynajmniej u mnie to tez jest ;) A jak by był smok zatkany to kontrolka oleju by się odezwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok (chmura dymu hmm ,odma czysta) możliwe ze masz gdzies wyciek na turbinie lub uszczelka pod głowica a olej ci nie ubywał i płyn chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: gdzieś troszkę oleju łyka, u nie spaliny to raczej też nie bryza morska :wink4:

nie mam pomysłu, u mnie też coś dymi i śmierdzi olejem, ja tlumaczę sobie to tak, że na mrozie większe luzy i olej jakoś się do komory spalania dostaje. U Ciebie to turbo dochodzi gdzie też może powstać wyciek oleju...na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju to raczej nie bierze, na 10 tys. dolałem może 300ml, a płynu na pewno nie ubywa. Dziwne, że to się dzieje tylko na mrozie, już trzeci raz :wallbash: za wymianę pompy powiedział mi 650 zł. Aha i po dopaleniu na zimnym słychać jakby klekot. Mechanik stwierdził właśnie ze ta pompa nie daje rady na gęstym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zjawisko pojawiło się po zalaniu 5W50, w ostatniej zimy co miałeś zalane?

:confused4: wyleczyłem się chyba z zalania 5W50 albo 10w60...a już miałem zamiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jakby klekot" to ja szklanki obstawiam a nie pompę. Jeszcze dopisz skąd ten klekot słychać, to coś będzie można powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak bzyczenie to już bliżej wydartych ząbków, to już raczej brzmi jak rozwalony napęd pompy oleju. Niech wypowie się ktoś kto tą pompę wyjętą widział albo reperował :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...