Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odpalanie awx a 1z


kkam

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawia mnie pewna rzecz. Oprócz b6 mam audi 80,w sumie to teraz rodzice z niego sporadycznie korzystają. W audi 80 b4 jest silnik 1Z. Przy obecnej pogodzie silnik odpala na dotyk, tzn jest grzanie świec, a potem tylko dotkniecie na ułamek sekundy kluczyka i jest odpalone, nie wiem jak to dokładnie określić, ale wystarczy ze tylko rozrusznik ruszy silnikiem i już jest odpalony. U mnie w b6 AWX potrzeba dłuższej chwili na odpalenie, może to jest moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie że rozrusznik musi bardziej obrócić silnikiem żeby odpalić. I nie ma tu znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, to 1 Z odpala jakby szybciej. Wiem ze to są różne silniki. Czy ktoś z klubowiczów wie o co mi chodzi? i miał do czynienia z silnikiem 1z i awx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wcześniej miałem b5 z silnikiem 1z a obecnie mam b6 avf to praktycznie ten sam silnik co awx tyle tylko że skrzynia 6 a nie 5 i powiem ci że za bardzo nie widze jakiejś specjalnej różnicy w długości kręcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze taka opcja ze w b4 80 mam lepszy akumulator, ma rok, w a w b6 nie wiem ile ma lat. bo to takie trochę dziwne ze 18 letnie autko pali lepiej niż 9 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem wcześniej 1Z i odpalał tak samo jak AVF, natomiast zauważyłem różnice w ruszaniu, w tamtym mogłem prawie że strzelić ze sprzęgła bez dotykania gazu i tak jakby sam sobie dodał gazu i ruszył, przy tym co mam teraz musze tyknąć na gaz bo go stelepie i zgaśnie przy szybkim puszczeniu sprzęgła, zresztą zauważyłem że wszystkie PD którymi jeździłem tak się zachowywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem wcześniej 1Z i odpalał tak samo jak AVF, natomiast zauważyłem różnice w ruszaniu, w tamtym mogłem prawie że strzelić ze sprzęgła bez dotykania gazu i tak jakby sam sobie dodał gazu i ruszył, przy tym co mam teraz musze tyknąć na gaz bo go stelepie i zgaśnie przy szybkim puszczeniu sprzęgła, zresztą zauważyłem że wszystkie PD którymi jeździłem tak się zachowywały

to tez zauwazyłem, ale to nie problem, tylko na początku musielem się przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...