Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] problem z amortyzatorami i sprezynami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moaj A4 obniżona jest o 30mm, chce zmienić amortyzatory, kupiłem juz nawet Sachsa tylko, ze do standardowego zawieszenia, bo podobno do 30 mm mozna takie zalożyć (czytałem gdzieś na forum). Po rozebraniu okazuje się, że stare amortyzatory (w kolorze czerwonym, brak oznaczen) sa dłuższe o 3 cm od tych co kupiłem. Na sprężynie nie ma żadnych kolorowych kropek z oznaczeniem, jest wybite: SACHS [8] 133 va. Moje pytanie: czy przy obniżonym zawieszniu amortyzator sportowy nie powinien być krótszy od standardowego? Nie wiem czy mogę założyć te nowe amorki czy coś kombinować ze sprężynami. Jeżeli ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem prosze o pomoc. Zgłupiałem i nie wiem co to za kombinacje są porobione u mnie. :wallbash: Jak sie okaże, że nie będą pasować te Sachsy to będą do sprzedania w dobrej cenie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja mam w aucie też niższe zawieszenie (30mm) i latem wymeniałem wszystkie amorki przy wymianie spreżyn. Zainstalowałem japońską Kayabę i nie mam żadnych prolemów z zawiechą więc twoje amory też muszą pasować

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Oblukaj dokładnie te czerwone amorki możliwe że pochodza od fabrcznie obniżonego zawieszenia 1BE. Wówczas wynikało by że ktoś poprostu wymienił sprężyny. Jesli jeździło sie OK to możesz się sugerować amorkami z zawieszenia 1BE.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za porade, ale juz opanowalem sytuacje. Tylne amorki pasowały wysmienicie. Z przednimi tez sobie jakos poradzilem. Problemem w przednim zawieszeniu okazaly sie jeszcz dolne, glowne wahacze (te co amor jest do nich przykrecony). Wygladały tragicznie....w miejscu gdzie jest koncowka (głowka) od spodu wahacz byl pekniety. Moje szczescie, ze sie nie urwalo, bo pewnie juz na forum bym nie napisal ani slowa. Załatwilem go na krajowej 2 (trasa Terespol - Siedlce), kladli nowy asfaslt i w miejscu gdzie laczyla sie stara nawierzchnia z nowa byla ogromna dziura, cos w rodzaju rynny, nie byla oznakowana ani ograniczenia w tym miejscu (brawa i szacunek dla drogowcow, tylko w PL mozliwe chyba takie cos). Wpadlem w te dziure pozna noca przy 120 km/h, moja glowa od sufitu sie tylko odbila....niby obejrzalem czy nic nie urwalem...ale niezbyt dokladnie jak sie okazalo, jakis czas pozniej zabralem sie za zmiane amorow i usterka sie pokazala....

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.