Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opiłek w komorze spalania


Darayavahus

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio na wymianie świec. Mechanik jednej nie mógł wykręcić. Siłował się z nią z pół godziny, dochodziła do pewnego momentu i stop. W końcu na siłę ją wykręcił. Oczywiście świecy zjechał gwint ale równie gwint w głowicy się uszkodził. Powiedział, że teraz albo uda się naprawić gwintownicą albo głowica leci do szlifierza. Na szczęście przegwintował i świeca się ładnie wkręciła. Niby przedmuchał wszystko sprężonym powietrzem ale nie wiem czy i ile opiłków wleciało do środka. Silnik chodzi bez zmian (tylko lepiej pali :)) ale zastanawiam się co taki ewentualny opiłek może uszkodzić?

PS. Okazuje się, że nie zawsze da się wymienić świece z latarką pod blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno by od razu było widać efekty - musiała by być masa tych opiłków.. Mógł się np. odbić na gnieździe zaworowym, mógł zrobić ślad na tulei, a mógł przelecieć i nic po sobie nie zostawić.

Często gaziarze wiercą w kolektorze i mają wyje**ne ze opiłki lecą w silnik - przeciez to nie ich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś, miałem taki przypadek w starym fiacie ducato, ale gość włożył coś w rodzaju magnesu do środka, a później zaglądał jeszcze do środka czymś w rodzaju wziarnika czy nie wiem jak to nazwać, mała kamerka na elastycznej rurce.....

Ale według mnie nie ma się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś, miałem taki przypadek w starym fiacie ducato, ale gość włożył coś w rodzaju magnesu do środka, a później zaglądał jeszcze do środka czymś w rodzaju wziarnika czy nie wiem jak to nazwać, mała kamerka na elastycznej rurce.....

Ale według mnie nie ma się czym przejmować

Ta kamerka to endoskop podobny jak do robienia gastroskopii żołądka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literówka, wiem że nie dlatego napisałem jak by, nie wiedziałem że poza medycyną to też endoskop :hi:

ale mniejsza o to bo nie o tym w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...