Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Silnik gaśnie zaraz po odpaleniu.


Monteskiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż parę dni temu wyciągnąłem auto z garażu po miesięcznym postoju, i zaraz po uruchomieniu, co nastąpiło bez najmniejszego problemu, zaświeciła się lampka grzania świec i auto straciło moc w przedziale obrotów od 1000rpm do 1500rpm, powyżej 1500rpm silnik załapywał moc tak jak powinien zwyczajowo. Po ok 20min jazdy wyświetliła się też ikona silnika. Wstawiłem auto z powrotem do garażu i po dwóch dniach chciałem go wyprowadzić ale nie dało się już auta odpalić. Silnik zaskakuje bez problemu ale od razu po zaskoczeniu gaśnie, jakby coś go odłączało. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam :)

bez VAGA sie nie obejdzie podepnij gdzies kompa i napisz jakie bledy sa :) szkoda nam tu gdybac co mu jest :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm immobiliser mało prawdopodobny, a czy pęknięta uszczelka pod głowicą może takie objawy dawać?

wg mnie maloprawdopodobne.

podłącz pod Vaga.

Ja typuje na imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś "niepożądane" kontrolki świecą??W zbiorniczku wyrównawczym są ślady oleju tudzież innych cieczy oleistych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie sprawdza? Na korku od oleju?

Wpierw zobacz jak wygląda płyn w zbiorniczku wyrównawczym, chodzi o to czy nie ma tam śladów paliwa. Czasami na bagnecie możesz mieć też ślady ( oczka ) wody. Jedna z tych rzeczy może wskazywać na to, że uszczelce pod głowicą znudziła się współpraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...