Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Objaw zużytych siłowników klapy


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mogę sobie poradzić ze stukaniem z tyłu pojazdu, podejrzewam siłowniki klapy bo jak złapałem za tłoczysko przy otwartej klapie (avant) i poruszam to jest duzy luz miedzy tłokiem a tłoczyskiem i sluchac bicie , czy tez tak macie , czy to swiadczy o zluzytych silownikach ? klapa ladnie sie otwiera itd , przy mrozach opadala troche ale to chyba normlabne dla tegfo rodzaju silownikow - sprezyn gazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że gdy jest zużyty siłownik to nie ma "siły" podnieść już klapy, albo sączy się olej.

Przynajmniej z takimi objawami zużycia sie spotkałem.

Ale może w życiu mało jeszcze widziałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapę podnosi , delikatnie puszcza olej , ale zastanowiło mnie to bicie jak ruszam nim dlatego napisałem może ktoś sprawdzi jak ma u siebie ? bo irytuje mnie to stukanie na dziurach i nie wiem co to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek sie reguluje tymi odbojami bo bokach ? bo to juz zrobilem jak szarpie za klapę to nic nie slychac i ladnie przylega a na dziurach cos stuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ładnie trzymają siłowniki jeszcze czy opadają? Jak Ci się pojawił olej to raczej do wymiany przyjacielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze do tematu ... czy to możliwe, że po zimie (otwierałem przez okres 3 miesięcy bagażnik może 2 razy) siłowniki przestały trzymać ? u mnie po tych mrozach co były na dzień dzisiejszy klapa się otwiera jest ten charakterystyczny "syk" siłowników ... ale zaraz opada mi na głowe.

Olej po tylu latach stracił właściwości ? bo nie wycieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja mialem rowniez silowniki tylnej klapy zabrudzone olejem i kilka razy dostalem w glowe od opadajacej klapy.

Wkoncu wkurzylem sie i kupilem oraz zamontowalem sam nowe silowniki firmy magnetti marelli.

Koszt ok. 30zl/szt i od tej pory mam swiety spokoj.

Klapa zamyka sie ciszej, pieknie sie otwiera niezaleznie od temperatury zewn.

Polecam taki zabieg w kombiakach.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiecie jak boli z takiej klapy :wallbash: ja se po zimie na pewniaka otworzylem i puscilem i potem tylko gwiazdki ppamietam :confused4: wymiane zrobilem ale tak jak kolega napisal zapakowalem zone do bagaznika i heja na wies :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem rowniez silowniki tylnej klapy zabrudzone olejem i kilka razy dostalem w glowe od opadajacej klapy.

Wkoncu wkurzylem sie i kupilem oraz zamontowalem sam nowe silowniki firmy magnetti marelli.

Koszt ok. 30zl/szt i od tej pory mam swiety spokoj.

Klapa zamyka sie ciszej, pieknie sie otwiera niezaleznie od temperatury zewn.

cześć, kolego jaki model siłowników firmy MM kupiłeś? Bo ja założyłem do A4B5 Magnetti marelli GS0196 (niby dedykowane) i wszystko ładnie pięknie, ale siłowniki pod koniec wyhamowywania nagle przyspieszają i chcą wyrwać zawiasy... czy ta jest u Was?

mam jeszcze jedno pytanie, Panowie, czy da się jakoś wyregulować zamek lub położenie tego dolnego zaczepu na który opada zamek? chodzi o to że muszę coraz mocniej trzaskać klapą by się domknęła...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...