Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Objaw zużytych siłowników klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam nie mogę sobie poradzić ze stukaniem z tyłu pojazdu, podejrzewam siłowniki klapy bo jak złapałem za tłoczysko przy otwartej klapie (avant) i poruszam to jest duzy luz miedzy tłokiem a tłoczyskiem i sluchac bicie , czy tez tak macie , czy to swiadczy o zluzytych silownikach ? klapa ladnie sie otwiera itd , przy mrozach opadala troche ale to chyba normlabne dla tegfo rodzaju silownikow - sprezyn gazowych

Opublikowano

Mi się wydaje że gdy jest zużyty siłownik to nie ma "siły" podnieść już klapy, albo sączy się olej.

Przynajmniej z takimi objawami zużycia sie spotkałem.

Ale może w życiu mało jeszcze widziałem :cool1:

Opublikowano
  • Autor

klapę podnosi , delikatnie puszcza olej , ale zastanowiło mnie to bicie jak ruszam nim dlatego napisałem może ktoś sprawdzi jak ma u siebie ? bo irytuje mnie to stukanie na dziurach i nie wiem co to jest...

Opublikowano

Może wystarczy wyregulować zamek :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

zamek sie reguluje tymi odbojami bo bokach ? bo to juz zrobilem jak szarpie za klapę to nic nie slychac i ladnie przylega a na dziurach cos stuka :)

Opublikowano

A ładnie trzymają siłowniki jeszcze czy opadają? Jak Ci się pojawił olej to raczej do wymiany przyjacielu.

Opublikowano

Jesteś pewny że to siłowniki? Bardzo prosto sprawdzić, zapakuj kogoś do bagażnika i się przejedź po dziurach :P

Opublikowano

Ja się podłącze do tematu ... czy to możliwe, że po zimie (otwierałem przez okres 3 miesięcy bagażnik może 2 razy) siłowniki przestały trzymać ? u mnie po tych mrozach co były na dzień dzisiejszy klapa się otwiera jest ten charakterystyczny "syk" siłowników ... ale zaraz opada mi na głowe.

Olej po tylu latach stracił właściwości ? bo nie wycieka

Opublikowano

Czesc,

Ja mialem rowniez silowniki tylnej klapy zabrudzone olejem i kilka razy dostalem w glowe od opadajacej klapy.

Wkoncu wkurzylem sie i kupilem oraz zamontowalem sam nowe silowniki firmy magnetti marelli.

Koszt ok. 30zl/szt i od tej pory mam swiety spokoj.

Klapa zamyka sie ciszej, pieknie sie otwiera niezaleznie od temperatury zewn.

Polecam taki zabieg w kombiakach.

Sokram

Opublikowano

nawet nie wiecie jak boli z takiej klapy :wallbash: ja se po zimie na pewniaka otworzylem i puscilem i potem tylko gwiazdki ppamietam :confused4: wymiane zrobilem ale tak jak kolega napisal zapakowalem zone do bagaznika i heja na wies :kox:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

moze masz luz miedzy zamkiem a ta zapadka

Opublikowano

tez mialem ten problem ze oberwalem klapa ale trza bylo wymienic i w dodatku je odwrocic bo wczesniej byly do gory nogami :>

Opublikowano

Wystarczy przejechać się bez siłowników żeby je wykluczyć.

  • 4 lata później...
Opublikowano

Ja mialem rowniez silowniki tylnej klapy zabrudzone olejem i kilka razy dostalem w glowe od opadajacej klapy.

Wkoncu wkurzylem sie i kupilem oraz zamontowalem sam nowe silowniki firmy magnetti marelli.

Koszt ok. 30zl/szt i od tej pory mam swiety spokoj.

Klapa zamyka sie ciszej, pieknie sie otwiera niezaleznie od temperatury zewn.

cześć, kolego jaki model siłowników firmy MM kupiłeś? Bo ja założyłem do A4B5 Magnetti marelli GS0196 (niby dedykowane) i wszystko ładnie pięknie, ale siłowniki pod koniec wyhamowywania nagle przyspieszają i chcą wyrwać zawiasy... czy ta jest u Was?

mam jeszcze jedno pytanie, Panowie, czy da się jakoś wyregulować zamek lub położenie tego dolnego zaczepu na który opada zamek? chodzi o to że muszę coraz mocniej trzaskać klapą by się domknęła...

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.