Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów A4 1.9 TDI 96 r


s.kilianczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego z tego co tu wstawiłeś nie da się nazwać logami. Najpierw zapraszam do lektury:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0

albo niech ktoś zrobi Ci logi kto ma do tego cokolwiek pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice w turbo stoją dęba, zrób dodatkowo loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki

podczas logów dynamicznych wciskasz mocno pedał do dechy przy 1500obr i ciągniesz do 4200obr, każdy log robisz osobno-pojedynczo, nie jak zrobiłeś 3 na raz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rekord pobiłeś... 4767obr, tylko pozazdrościć :polew:

termostat do wymiany

statyczny kąt wtrysku do korekty

przepływka do mycia

a teraz najważniejsze, trzeba wyczyścić turbinę, zrób to czym prędzej, a do czasu czyszczenie nie przekraczaj 2000obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie wyczyść jak masz smykałkę i narzędzia a koszt czyszczenia 400-600 zł wszystko jest na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi drugiego auta stąd wywal i załóż oddzielny watek bo się zrobi śmietnik z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statyczny kąt wtrysku który masz do korekty nie ma wpływu na moc auta tylko na zapalanie w temp. poniżej zera

czyszczenie pomogło, teraz przepływka działa prawidłowo

logi dynamiczne robi się pojedynczo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem ponowne logi ,tym razem pojedyńczo:),mam nadzieję ,że te są wykonane prawidłowo.

Proszę o ponowną ocenę logów.Powiedzcie koledzy czy mam oddawać turbinkę żeby autko zaczeło lepiej śmigać (dodam ,że znaczne pogorszenie wystąpiło odrazu po odbiorze auta od mechanika ,który uszczelniał pompę).Zczytałem następujące błędy:

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

28-00 - Short to B+

00575 - Intake Manifold Pressure

17-00 - Control Difference

Dynamiczny 1 grupa 011

Log (1 - 011)

Dynamiczny 2 grupa 011

Log (0 - 011)

Dynamiczny 3 grupa 011

Log (3 - 011)

Dynamiczny grupa 008

Log (2 - 008)

Dynamiczny grupa 010

Log (4 - 010)

Dziekuję i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat do wymiany

statyczny kąt wtrysku do korekty

a z czyszczeniem się możesz wstrzymać aż turbo złapie znowu tryb awaryjny, choć jestem pewny że go złapiesz i bez czyszczenia się nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sluchaj ciechcia zna sie :) wymien termostat jak mowi i turbo wyczysc to nie jest ciezka sprawa :)[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 09:41_________________________________________________a i niezle 4.7 tys obrotow :DDDDDDDD :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem mechanika o cenę za ustawienie kąta wtrysku,jak mi krzyknoł 250 zł to uznałem ,że to lekka przesada i z pomocą instrukcji zamieszczonej na forum sam ustawiłem kąt-wartość udało mi się ustwić początkowo na 50 ,ale po dokręceniu pompy minimalnie się przestawiła na 46-i tak zostawiłem,pompę musiałem przekręcić o ok 1mm.

Efekt jest taki ,że auto na mocy nie zyskało ,ale faktycznie reaguje lepiej na pedał gazu.

Następnie przegoniłem auto na dłuższym odcinku (70 km) przy 4000 obr

i po tym zabiegu odczułem poprawę i powrót mocy:) oraz brak jakichkolwiek błędów.

Czyszczenie turbinki też zamierzam wykonać,auto ma spory przebieg ponad 310000 ,więc musi być zawalone sadzą ,ale z tą operacją muszę trochę odczekać -sam tego nie zrobię bo boję się że śruby mogą się ukręcić podczas odkręcania ,więc muszę auto oddać do mechaniora-pytałem o koszt-chce 400 zł.

Zamieszczam Log dynamiczny 011 po przegonieniu auta:

Log (0 - 011)

Chcę równierz podziękować wszystkim ,którzy uczestniczyli w tym temaci.Panowie dziękuję bardzo ,sporo się dzięki wam nauczyłem.

Pozdrawiam Serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne ceny mechanik ma, możesz skrucić sztangę gruszki o 2-3 obroty, auto bedzie lepiej się zbierać :evil:

z czyszczeniem możesz się wstrzymaj bo w ostatnim logu jest ok

no i nie zapomnij o termostacie, polecam zakup w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...