Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o sprawdzenie logów A4 1.9 TDI 96 r

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ,

Jestem posiadaczem Audi A4 1.9 TDI 96r ,ostatnio była uszczelniana pompa paliwa ,auto po naprawie wyraźnie ma mniejszą moc.

Proszę o sprawdzenie i komentarz logów.

logi_1.jpg

log_2.jpg

Opublikowano

Kolego z tego co tu wstawiłeś nie da się nazwać logami. Najpierw zapraszam do lektury:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0

albo niech ktoś zrobi Ci logi kto ma do tego cokolwiek pojęcia.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję kolego za uwagę ,zapoznam się z lekturą i jutro wstawię prawidłowe logi.

Opublikowano

kierownice w turbo stoją dęba, zrób dodatkowo loga dynamicznego 011 ze zdjętym wężykiem z gruszki

podczas logów dynamicznych wciskasz mocno pedał do dechy przy 1500obr i ciągniesz do 4200obr, każdy log robisz osobno-pojedynczo, nie jak zrobiłeś 3 na raz..

Opublikowano
  • Autor

Dziś ponownie zrobiłem logi ,proszę o ocenę.

Logi ze ze zdjętym wężykiem zrobię jutro,dziś już nie mam możliwości.

Z góry Dziękuję wszystkim za ocenę.

statyczne_000_001_003.jpg

statyczne_004_008_010.jpg

statyczne_010_011_013.jpg

basic_settings_004.jpg

basic_settings_003.jpg

basic_settings_000.jpg

dynamiczne_000.jpg

dynamiczne_001.jpg

dynamiczne_003.jpg

dynamiczne_008.jpg

dynamiczne_010.jpg

dynamiczne_011.jpg

zczytany_b_d.jpg

Opublikowano

no rekord pobiłeś... 4767obr, tylko pozazdrościć :polew:

termostat do wymiany

statyczny kąt wtrysku do korekty

przepływka do mycia

a teraz najważniejsze, trzeba wyczyścić turbinę, zrób to czym prędzej, a do czasu czyszczenie nie przekraczaj 2000obr

Opublikowano
  • Autor

czy to oznacza ,że pompiarz który uszczelniał pompę ustawił nieprawidłowy kąt?

Orientujesz się ile będzie kosztowało czyszczenie turbiny?

Opublikowano

Sam sobie wyczyść jak masz smykałkę i narzędzia a koszt czyszczenia 400-600 zł wszystko jest na forum

Opublikowano

logi drugiego auta stąd wywal i załóż oddzielny watek bo się zrobi śmietnik z tego

Opublikowano

statyczny kąt wtrysku który masz do korekty nie ma wpływu na moc auta tylko na zapalanie w temp. poniżej zera

czyszczenie pomogło, teraz przepływka działa prawidłowo

logi dynamiczne robi się pojedynczo :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Wykonałem ponowne logi ,tym razem pojedyńczo:),mam nadzieję ,że te są wykonane prawidłowo.

Proszę o ponowną ocenę logów.Powiedzcie koledzy czy mam oddawać turbinkę żeby autko zaczeło lepiej śmigać (dodam ,że znaczne pogorszenie wystąpiło odrazu po odbiorze auta od mechanika ,który uszczelniał pompę).Zczytałem następujące błędy:

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

28-00 - Short to B+

00575 - Intake Manifold Pressure

17-00 - Control Difference

Dynamiczny 1 grupa 011

Log (1 - 011)

Dynamiczny 2 grupa 011

Log (0 - 011)

Dynamiczny 3 grupa 011

Log (3 - 011)

Dynamiczny grupa 008

Log (2 - 008)

Dynamiczny grupa 010

Log (4 - 010)

Dziekuję i pozdrawiam,

Opublikowano

termostat do wymiany

statyczny kąt wtrysku do korekty

a z czyszczeniem się możesz wstrzymać aż turbo złapie znowu tryb awaryjny, choć jestem pewny że go złapiesz i bez czyszczenia się nie obędzie

Opublikowano

kolego sluchaj ciechcia zna sie :) wymien termostat jak mowi i turbo wyczysc to nie jest ciezka sprawa :)[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 09:41_________________________________________________a i niezle 4.7 tys obrotow :DDDDDDDD :kox: :kox:

Opublikowano
  • Autor

Pytałem mechanika o cenę za ustawienie kąta wtrysku,jak mi krzyknoł 250 zł to uznałem ,że to lekka przesada i z pomocą instrukcji zamieszczonej na forum sam ustawiłem kąt-wartość udało mi się ustwić początkowo na 50 ,ale po dokręceniu pompy minimalnie się przestawiła na 46-i tak zostawiłem,pompę musiałem przekręcić o ok 1mm.

Efekt jest taki ,że auto na mocy nie zyskało ,ale faktycznie reaguje lepiej na pedał gazu.

Następnie przegoniłem auto na dłuższym odcinku (70 km) przy 4000 obr

i po tym zabiegu odczułem poprawę i powrót mocy:) oraz brak jakichkolwiek błędów.

Czyszczenie turbinki też zamierzam wykonać,auto ma spory przebieg ponad 310000 ,więc musi być zawalone sadzą ,ale z tą operacją muszę trochę odczekać -sam tego nie zrobię bo boję się że śruby mogą się ukręcić podczas odkręcania ,więc muszę auto oddać do mechaniora-pytałem o koszt-chce 400 zł.

Zamieszczam Log dynamiczny 011 po przegonieniu auta:

Log (0 - 011)

Chcę równierz podziękować wszystkim ,którzy uczestniczyli w tym temaci.Panowie dziękuję bardzo ,sporo się dzięki wam nauczyłem.

Pozdrawiam Serdecznie :)

Opublikowano

ładne ceny mechanik ma, możesz skrucić sztangę gruszki o 2-3 obroty, auto bedzie lepiej się zbierać :evil:

z czyszczeniem możesz się wstrzymaj bo w ostatnim logu jest ok

no i nie zapomnij o termostacie, polecam zakup w aso

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.