Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jest na forum jakiś lakiernik ? Potrzebna porada...


Gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

Może znajdzie się na forum jakiś lakiernik z dobrem sercem który udzieli porady, dałem sie do malowania felg, wszystko ładnie zmatowiłem, poszpachlowałem miejsca które tego wymagały ( łuszczący się klar ), pomalowałem podkładem, następnie bazą 2 warstwy i oto efekt, głownie robi się to w miejscach gdzie było lekko szpachlowane.

12032011062.jpg

12032011063.jpg

12032011064.jpg

Oczywiście felgi były pożądnie odtłuszczane, myte itd.

Pomocy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zle odtluszczone albo "gryza" sie jakies skladniki. wypowiadam sie jako amator. :hi:

Prędzej bym stawiał na gryzące składniki niż na źle odtłuszczenie..

Napisz do "MichałK" :good:

albo do ArturB6 :good:

Dzięki, już piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzą sie jakieś składniki coś sie waży. jaki podkład dałeś?? coś może nie odparowało dobrze miałeś źle wygrzany podkład hmm za grubo farby dajesz od razu postaraj sie najpierw delikatnie przepylić potem daj dopiero grubiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem (napisze) tak...zmatuyj to jeszcze raz i zrob tak...

1. psiknij bardzooooo ale to bardzo cienko baza

2. zostaw az wyschnie

3. kolejny raz psiknij baza...ale juz tylko cienko...

jesli nic sie nie powazy to wal ostatnie dwie warstwwy grube (normalne)

PS. napisz jakich materialow uzywaz...jecahles na jakims rozcienczalniku te bazy czy jak??? daj wiecej szczegolow :mysli:[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 21:08_________________________________________________czym malujesz bo widze na tych zdjeciach ze zacieki tez sa wiec przypuszczam ze waliles dosc grubo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazę rozcieńczałem w stosunku 1:1 z rozpuszczalnikiem do baz i podkładów, używałem podkładu w spreyu firmy perfect, maluje pistoletem ( pierwszy raz więc nie wykluczone ze gdzieś się jakiś mały zaciek pojawi ).....

Czyli teraz zmatować ( papier 600 ? ) i już żadnego podkładu nie używać tylko zaraz bazą bardzo cienką warstwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz juz odpowiedz...podklad w sprayu najprawdopododniej "pogryzl" sie z baza...zamtuj to papierem najpier 400 pozniej przelec lekko 600 i maluj baza...rozcienczenie zrob troche mniejsze...czyli wiecej bazy mniej rozpuszczlnika...i pamietaj pierwsza warstwa bardzo cienko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz juz odpowiedz...podklad w sprayu najprawdopododniej "pogryzl" sie z baza...zamtuj to papierem najpier 400 pozniej przelec lekko 600 i maluj baza...rozcienczenie zrob troche mniejsze...czyli wiecej bazy mniej rozpuszczlnika...i pamietaj pierwsza warstwa bardzo cienko

tak tak te podkłady w spreyu... gówna nie podkłady jak ostatnio malowałem podsikałem 1k po przetarciach i mi się obwoluty porobiły i też musiałem poprawiać... :wallbash:

no i 1 warstwa zawsze przepruszenie kontrolne co się dzieje a potem można malować tak jak piszę kolega ArturB6 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze Gracjan szlifuj i wal zaraz baze na to...poczawszy od przepruszenia i bedzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci koledzy radzą. Najwyraźniej coś się gryzie, wchodzi w reakcję. Wszystko wskazuje, że ta szpachla. Nie podpowiem wiele bo ma lakiernictwie mokrym znam się jak świnia na gwiazdach :blink: (robię powłoki proszkowe).

Najlepiej sczytać skład poszczególnych składników (szpachla i farby) i wy-google-ować czy miał już ktoś podobne problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zrobiłem tak jak mówiliście i efekt ten sam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys tez tak miałem i zmieniłem srodek do odtluszczania i pomoglo (odczekałem tez dluzej az odparuje) i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywacz antysylikonowy np firmy novol choć ja ostatnio myję benzyną ekstrakcyjną i jest dobrze... dobrze je podsusz i kup w mieszalni 1k i przesikaj całe felgi jak to wyschnie to na to maluj kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...