[ALL B6] Uklad samopoziomowania xenonow

Wandej

Witam. Mam problem z tym wlasnie ukladem w mojej B6 :cool1: Dzsiaj sie za to zabralem i podmienialem czujniki z przodu i z tylu oraz sprawdzalem napiecie na przewodach.. Otoz wyszlo ze na jednym przewodzie jest 5V a na dwoch kolejnych nie ma wcale...wiec chyba tak powinno byc :cool1: Co moze jeszcze byc nie tak?? Czy silniczki lamp tez moga byc padniete i uklad nie dziala?? Sprawdzi to Vag`iem?? pomozcie :rolleyes:

Podłącz vaga to będziesz wszystko wiedział.

Najczęściej przewody przy czujnikach się przecierają lub zrywają ale vag pokarze gdzie szukać.

Mi niedawno padł jeden z czujników (koszt 260zł).Coś się chyba w nim zatarło bo dawał stałe napięcie i bardzo ciężko chodziło to ramie czujnika.

Tak jest bez VAGA sie nie obejdzie wklei bledy to zobaczymy co sie dzieje :wink4:

Cos za duze jest napiecie powinni byc do max. 3.5 V jak w jednym i drugim czujniku

To sprawdze vagiem :good: Dam znac co i jak jesli sie uda znalezc problem :wink4:

Napięcie 5V to napięcie które jest podawane na czujnik z centralki ( które można sprawdzić multimetrem na kostce podłączonej do czujnika)a napięcie w zakresie 1,56V -3,45V (tak przynajmniej podaje vcds) to napięcie wyjściowe z czujnika po przejściu przez potencjometr i tego nie sprawdzisz na odłączonej kostce tylko trzeba podłączyć vaga.

Po podłączeniu vaga wchodzisz w:xenon range 55, measuring block, grupa 2 i tam sprawdzasz napięcie na obu czujnikach.

Zgadza sie jak najbardziej :) Jeszcze zeby nie zapomnial o procedurze ustawiania swiatel . Ori ksenony mają autoregulację, dlatego nie wystarczy sama regulacja za pomocą śrub przy lampie.

1. Podłączamy VAGa, włączamy zapłon, moduł 55 i łączymy się.

2. Po połączeniu, wybieramy "Meas. Blocks", Grupa 001 i "Go!"

3. Następnie "Switch To Basic Settings" - Na pierwszej pozycji pojawi się "Wait". Czekamy kilkanaście sekund aż pierwsza pozycja pokaże nam "Learning" czy coś takiego (silnicznki lamp lekko drgną naughty).

4. Dopiero teraz włączamy światła.

5. Podnosimy maskę i za pomocą imbusa 5.5 czy jaki tam komu pasuje, regulujemy śrubami przy lampach do pożądanego poziomu (jedna śruba poziom, druga pion).

6. Po zakończeniu, wracamy do komputera. Teraz w celu zapamiętania bieżących ustawień, jako ustawień wyjściowych po uruchomieniu świateł, przyciskiem "Up" zmieniamy grupę na 002. Wychodzimy "Done, Go Back".

Zreszta tu masz ta procedure oraz tematy czujnikow :)

1. Podłączamy VAGa, włączamy zapłon, moduł 55 i łączymy się.

2. Po połączeniu, wybieramy "Meas. Blocks", Grupa 001 i "Go!"

4. Dopiero teraz włączamy światła.

Zreszta tu masz ta procedure oraz tematy czujnikow :)

wrclaguna podpialem vaga ale nie moge wlaczyc powrotu do domyslnych ustawien :confused4: Dlaczego tak jest??

czujnik na przodzie daje 4.6V chyba a na tyle 2.5v... czyli by sie miescilo w tych granicach ktore opisal kred :gwizdanie:

a jaki masz zawias :mysli:

gleba -35mm :wink4: Juz przedni poprawilem i jest tez 2.5V :cool1:[br]Dopisany: 18 Marzec 2011, 17:33_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=193632.0

tu jest problem ;(