Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Czujnik położenia wałka


norbias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam spory problem

oto cala historia:

po wymianie uszczelki pod głowica wyskoczył błąd na kompie:

1 misfire(świece i cewka wymienione błąd znikł);

2 i moja zmora błąd czujnika położenia wałka rozrządu objawy:

problemy z odpaleniem;

falowanie obrotów

szarpanie podczas jazdy

brak mocy

czujnik przekładany był z innego samochodu i dalej to samo(mój działa w innym) czyli czujnik jest ok. kable wyglądają na całe

wymieniany był czujnik temp(może błędne dane do kompa wysyłał) dalej to samo

jednym słowem załamka

proszę o wszelką pomoc i pomysły

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zostala wymieniona uszczelka pod glowica :mysli: czy byl wymieniany caly zestaw uszczelek i ile ma km na liczniku . Moze to byc wina lancucha albo napinacza :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum mial takie objawy napisz do grzes1150 :) tak z tylu lancuch , nastawnik walka rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum mial takie objawy napisz do grzes1150 :) tak z tylu lancuch , nastawnik walka rozrzadu

To jest błąd od czujnika położenia wałka a ja miałem problem z nastawnikiem. Tu może być: uwalony czujnik, przewody od niego lub źle złożony rozrząd.

Wałki nie były zmieniane?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mechanik sprawdzał czy rozrząd jest dobrze złożony??? Wtyczka od czujnika nie zalany olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mimo że puściła uszczelka to silnik chodził dobrze to coś dużo Ci się podziało jak po zwykłej wymianie uszczelki :co: tak nagle padła cewka i dzieje się coś jeszcze z silnikiem....... a co to za mechanik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć był czyszczony w wewnątrz. dlatego jestem dobity bo auto było ok a teraz 'zonk' [br]Dopisany: 17 Marzec 2011, 18:39_________________________________________________właśnie miałem telefon od mechanika, okazało się że napinacz od łańcucha się zaciął czy coś tam, tak czy siak działa!!!

dzięki za pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mimo że puściła uszczelka to silnik chodził dobrze to coś dużo Ci się podziało jak po zwykłej wymianie uszczelki :co: tak nagle padła cewka i dzieje się coś jeszcze z silnikiem....... a co to za mechanik ?

Własnie dlatego nigdy nie nie oddaję swoich samochodów w ręcę tych rzeźników-kombinatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...