Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana stacyjki a4 96 rok


amoq

Rekomendowane odpowiedzi

w jaki sposób można naprawić stacyjke odpalając samochód przekręcam na maxa tak żeby rozrusznik uruchomił auto i kluczyk zostaje w tym samym miejscu nie cofa sie do tyłu równoczesnie nie działa klima jak i kierunkowskazy,dlatego musze troszeczke cofnąć kluczyk i wszystko jest ok ale sami wiecie że tak nie może być acha jeszcze jedno jak bym wymieniał stacyjke to jak sie wgrywa imobilajzer tak zeby auto hulało. i jeszcze jedno kupiłem na alegro alarm z klczykiem scyzorykiem ale jak to zrobić zeby imobilajzer mi działał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka pod stacyjka do wymiany, u siebie mialem tak ze rozrusznik mi nie krecil, musialem mocniej klucz dopchac, kostka kosztuje jakies 30 zetow, z tego co pamietam to trzeba rozebrac te plastykowe odubowy za kierownica co sie wiaze ze sciagnieciem kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób można naprawić stacyjke odpalając samochód przekręcam na maxa tak żeby rozrusznik uruchomił auto i kluczyk zostaje w tym samym miejscu nie cofa sie do tyłu równoczesnie nie działa klima jak i kierunkowskazy,dlatego musze troszeczke cofnąć kluczyk i wszystko jest ok ale sami wiecie że tak nie może być acha jeszcze jedno jak bym wymieniał stacyjke to jak sie wgrywa imobilajzer tak zeby auto hulało. i jeszcze jedno kupiłem na alegro alarm z klczykiem scyzorykiem ale jak to zrobić zeby imobilajzer mi działał .

Ostatnio mam problemy z moją audi i jak w temacie dotyczy stacyjki. A oto objawy:

1. Po włożeniu kluczyka nie ma stopniowania przy przekręcaniu kluczyka

2. Jak wkładam to muszę cofnąć kluczyk w lewo bo w ogóle nie przekręcę w prawo

3. Przy zapalaniu czasami nie zaskakuje i silnik gaśnie

4. Nie włącza się radio automatycznie

5. Nie ma blokady kierownicy.

6. Ogólnie trzeba użyć trochę więcej siły (ale nie na siłę) aby uruchomić silnik - wcześniej wchodziło jak w masło

Może tego dużo, ale wiążę to z jednym, bo wszystko pojawiło się nagle - pewnego dnia miałem problemy z włożeniem kluczyka i później z jego wyciągnięciem - nic nie na siłe, ale trzeba było się nagimnastykować aby go wyciągnąć.

I tu moje pytania, podobnie jak autora tematu:

1. Czy w grę wchodzi wymiana stacyjki czy może samej kostki - pewnie nastąpiło mechaniczne uszkodzenie.

2. Jak wygląda sprawa podłączenia z imobilazerem - czy kupując stacyjkę muszę specjalnie uważać aby były podzespoły stacyjki aby te podłączenie było możliwe.

Jeżeli ktoś miał podobne problemy lub inne problemy ze stacujką lub rady co do jej wymiany to proszę o informację :-)

Pozdrawiam i z góry dzięks za odpowiedz.

Mariusz_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...