Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Obroty silnika


POPO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zauważyłem ostatnio że stojąc w garażu i wciskając gaz do podłogi auto nie hce się kręci powyzej 3000 obr, tylko przy wciśniętym sprzegle- wydaje mi się ze wcześniej to nie miało miejsca. Mało tego w tym owym momencie turbina włącza się bardzo wysoko, sprawdze jutro bo wydaje mi się żę po właczeniu na drugi dzień auta owe zjawisko znika. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć u nie jest tak że przy wcisniętym sprzęgle i max gaz obroty dochodza do 3 tys i koniec puszczone sprzęgło i gaz max obroty idą spokojnie do czerwonego z twgo co czytałem na tym forum i w innych źródłach to jest to jakiegoś rodzaju zabezpieczenie sprzęgła i dwumasu ogólnie całego układu napedowego. Jak wyłączysz ESP to obroty przy wciśniętym sprzegle idą do końca. U mnie tak jest od poczatku. A co do tego zabezpieczenia to do końca nie wiem tak coś szyszałem i czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym na forum. Tak ma być, jest to takie zabezpieczenie aby nie piłować motoru, na sprzęgle do 3000 obr., na luzie bez sprzęgła normalnie się wkręca no i jak wyłączysz esp na sprzęgle też normalnie się wkręci. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do startu z kreski wystarczy.... A tak w ogole -po jaka cholere motor na jalowym tak krecic... Skoro pod obciazeniem auto jedzie kreci sie w gore i jest wszycho dobrze to po co gazowac go na luzie....? Panewka złapie i bedzie lipa... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do startu z kreski wystarczy.... A tak w ogole -po jaka cholere motor na jalowym tak krecic... Skoro pod obciazeniem auto jedzie kreci sie w gore i jest wszycho dobrze to po co gazowac go na luzie....? Panewka złapie i bedzie lipa... :-D

Lipa i to duża!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...