Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] CLIMATRONIC i czujnik temp. zewn.


Gość twardy_xd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość twardy_xd

Siema!

Mam AUDI a4, avant b5, 1996r, 90ps.

Mam problem z climatronic. Jest to prawda, że jak na dworze jest temperatura poniżej -5 stopni C, to CLIMATYZACJI nie da się włączyć?

Czy czujnik zewnętrzny temperatury, który znajduję się pod chłodnicą z przodu za zderzakiem na dole jest powiązany z climatyzacją?

Bo nie potrafię włączyć climatyzacji, ogrzewanie działa, panel z klimatyzacji tez. Lecz odkąd pamiętam, to wiem, że mam "czujnik zewnętrzny temperatury uszkodzony", bo ciągle pokazuje mi temperature około -44 stopnie C. Czasami zdarza się, ze pokarze 0 albo normalna temperaturę. Nigdy nie zwracałem uwagi na jego stopnie i powiązanie z climatyzacją . Lecz teraz się właśnie nad tym zastanawiam, bo ciepło się robi, clime chciałoby sie włączyć, a tym czasem ona się nie chce włączyć.

Więc pytanie brzmi - czy czujnik zewnętrzny z temperatury ma powiązanie z climatronic'em ?

Pozdrawiam,

i dziękuje za odpowiedź.

Adam.

PS. a jeśli odpowiada ten czujnik, to czy ma ktoś z was namiary może na taki czujnik "zbędny DZIAŁAJĄCY - SPRAWNY"? Chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej jest podłączony pod klimatyzację, można ją odczytać na jednym z kanałów na panelu klimy ( u mnie odczyt jest na 55 kanale). Gdy czujnik się uszkodzi klimatyzacja odczytuje temp. z innych czujników np. z kanału dolotowego, tak że chyba poniżej temp -4 klima nie zadziała. Skorzystaj z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość twardy_xd

Dzięki kolego, ale nie wiem co chcesz przez to powiedzieć: "można ją odczytać na jednym z kanałów na panelu klimy ( u mnie odczyt jest na 55 kanale)" .

O jaki kanał Ci chodzi?

Ja mam climatronic automatic, nie mam manualnej.

A temperaturę z zewnątrz mam pokazaną koło zegarów na panelu, a nie gdzieś koło climatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samej góry tego działu masz tematy, które powinieneś poczytać, a dopiero potem pisać o problemie, który był wielokrotnie opisywany - regulamin się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...