Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z nowym kabelkiem VAG KKL


zsakul85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem A4-ki z 2000r silnik 1.9 TDI AJM. Kupiłem kabelek http://allegro.pl/show_item.php?item=1482388277 i tu zonk :confused4: kabelek ładnie się zainstalował na Windows XP ale niestety żaden program ( VAG-COM , VWTOOL , Polski VAG 4.9 ) nie wykrywa auta :( .

Jeśli ktoś potrafi coś zaradzić to bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam kabelek, od tego spzredawcy chyba , ale to nie istotne, na moim sie łączy z vag comem czy polskim vagiem, bledy da sie wykasowac ale zrobic logi juz nie - zrywa polaczenie co jakis czas, a u kolegi co ma z 2000roku a4 nieda sie polaczyc wiec musisz sie zaopatrzyc w lepszy kabelek niz ten za pare groszy... najlepiej go sprzedaj i kup lepszy pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba lepszego, ja kupiłem za 50zł z allegro i działa bez problemu. Może głupie pytanie ale czy masz włączona stacyjke? Jak podłączasz kabelek to dioda sie świeci? Robiłes test w vag-com? Jaki komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. :cool1: Stacyjka przekręcona , Dioda się świeci na czerwono (pomarańczowo) , Gdy na VAG COM 311-2 N dałem TEST pokazało : Interface OK , communication not found . Jak włączę jakąś diagnozę lub coś to leci 1 Try , 2 Try , 3 Try itd. i nie potrafi się połączyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfigurowałeś port USB wg instrukcji ?

Ja mam podobny kabel i zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w ustawieniach potru ustawiony taki sam port jak w vagu? Ja nic wiecej w ustawieniach portu nie zmianiałem i działa bez problemu. Spróbuj inne gniazdo usb. Sterowniki oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port konfigurowałem według instrukcji na płycie , ustawione mam w menadżerze urządzeń COM2 podbięte pod 2 USB i w programie też COM2 może po prostu potrzebna jakaś inna wersja programu ?? albo cuś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w ustawieniach potru ustawiony taki sam port jak w vagu? Ja nic wiecej w ustawieniach portu nie zmianiałem i działa bez problemu. Spróbuj inne gniazdo usb. Sterowniki oryginalne?

USB nie ma znaczenia, w menedżerze urządzeń wybierz port COM (od 1 do 4) i taki sam ustaw w "Options" VAG-COM-a[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 23:07_________________________________________________Sorki, nie zauważyłem posta powyżej. No to ja nie mam pomysłu.

Ja za swój kabelek dałem 25 PLN i śmiga jak ta lala, nawet moduły po linii K w B7 (dzisiaj sprawdzane na spocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i tu i tu COM2

A próbowałeś COM1,3 lub 4? Może komputer coś innego sobie przypisał pod COM2. Jak masz możliwośc to takie same próby wykonaj podpinając sie do innego auta. Sprawdzaj na vagcom i na polskim vagu. Jak nie bedzie działac to pisz do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę poświęcę troche czasu i pokombinuje spróbuje jeszcze w ojca Leonie może cosik wykminię . Chyba że ktoś z okolic poznania , swarzędza , lubonia ma czas w tyg. zeby sprawdzić kabelek to proszę o sygnał :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...