Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] skacząca temperatura...


jarmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosil bym o podpowiec co to moze byc, obajawia sie to tym ze gdy auto nagrzeje sie do 90C i jezdze nim po trasie to trzyma taka temp. po wyłaczeniu auta i przekręceniu kluczyka na zaplon wskaznik pokazuje troche ponizej 90 lecz gdy stoje w korkach wskazuwka wskakuje na mniej więcej 94C po czym jak znajde kawalek prostej to schodzi do okolo 91C i po zgaszeniu silnika wskakuje na 100C czy to normalne?? jak nie to o co chodzi? jak ktos wie to prosze o pomoc, z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy mogą też wskazywać na padnięte wisko, które powinno chłodzić chłodnicę, gdy nie ma pędu powietrza- ale to chyba raczej nie przy takich temperaturach zewnętrznych; ja mam tak samo, zmienilem wisko i bez zmian; niektórzy mówią że ten silnik tak powiniem trzymać temperaturę (dziewięćdziesiąt kilka stopni) , no ale ja bym raczej obstawiał, że właściwa temperatura to równo 90 st. na wskazówce; w tych silnikach uszczelka pod głowicą ma tendencję do częstego uszkadzania, czego Ci oczywiście nie życzę, lub nie daj boże sama głowica peknięta. a jak zmieniałeś termostat to spojrzałeś na niego przy ilu stopniach sie otwiera? inne mozliwe przyczyny to pompa wody, zapchana chlodnica, uszkodzony czujnik lub wskaźnik temperatury, a nawet korek od ukladu chlodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziex za odp. wisko raczej nie bo to dzieje sie przy wylaczonym silniku jak wczesniej pisalem wydaje mie sie ze to raczj przez to ze silnik jak czlowiek po biegu i tak sie jeszcze troche nagrzeje... dziex za starania. pozdrawiam wszystkich zakochanych w A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...