Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki klucz do odkręcenia kierownicy??


dreamburn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ma takie pytanie jaki jest klucz a dokładniej TORX do odkręcenia kierownicy,chodzi mi o rozmiar ,myslałem ze tam jest sruba na zwykły klucz a tu Torx.[br]Dopisany: 22 Marzec 2011, 18:02_________________________________________________Pytam sie bo nie wiem jaki to rozmiar i jaki mam kupic, a jest to dosc spory klucz, wiec byłbym wdzieczny jak by ktos napisał, bo nie wiem co powiedziec w sklepie .[br]Dopisany: 22 Marzec 2011, 18:38_________________________________________________Auto takie jak w opisie , kierownica 4-ramienna

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o klucz do odkręcenia kierownicy na kolumnie czy o torxa do odkręcenia poduchy?

Do poduchy jest torx T30, a do odkręcenia śruby na kolumnie klucz w rozmiarze 24

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do odkręcenia poduchy?

Do poduchy jest torx T30, a do odkręcenia śruby na kolumnie klucz w rozmiarze 24

u niego w polifcie jest na Torx,ale nie pamiętam rozmiaru :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest torx ja tez taki mam, to ma wiecej gwiazdek niz torx nie pamietam ale Klucz do śrub z gniazdem XZN M12 chyba tak sie nazywa ten klucz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne pytanie. Za tydzień czeka mnie wymiana kiery na trójramienną z eski ale na małym wieloklinie. Starą też mam na małym wieloklinie bo to 1996 rok. Rozumiem, że w moim przypadku w grę wchodzi zwykły klucz 24 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam męczę się z odkręceniem kiery do wymiany kostki stacyjki i nie mogę dobrać narzędzi :thumbdown: Do poduchy już dopasowałem TORX - 24 chyba - w każdym razie mniejszy niż 30. Jednak śrubę pod kolumną kierownicy (tą po środku), oraz dwie śrubki - też pod kolumną (tak po bokach bliżej kierownicy) - to już nie wiem czym odkręcić :disgust: W ogóle siedzą w takich małych otworach, że też nie wszystko tam wejdzie... Czym te 3 śrubki w polifcie trzeba odkręcać? To są TORXy, na imbusy, czy jakieś zwykłe śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamętam jakie tam siedzą śruby,ale jak wymieniałem kostkę stacyjki to poszło bez problemowo,może imbus? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poliftach jest tak: Do odkręcania poduszki TORX T-30 a do kierownicy SPLINE M12. Tylko tyle. odkręcamy w sumie 3 śruby: 2 od poduszki i jedną na środku pod poduszką.

Ja mam natomiast pytanie. Jak odkręcę tą śrubę z kierownicy to czym ją zabezpieczyć żeby się sama nie odkręcała? Na gwincie widziałem jakąś niebieską substancję. Nie wiem czy to był jeszcze oryginał czy ktoś ją przede mną już ściągał i czymś posmarował. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...