Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wypalila boczna poduszka - co trzeba wymienić ?


iceangel4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem.

Dzisiaj wyjeżdżając z mojej uliczki na główną drogę wyrzuciło mnie z obranego toru jazdy, tak że przywaliłem kołem w krawężnik.

Wypaliła mi poduszka boczna.

Mam zamiar ją teraz wymienić i zastanawiam się czy wymiana samej poduszki wystarczy, czy jest też jakiś sterownik ( gdzieś wyszukałem, że jest coś takiego jak sensor poduszki) do niej ?

Początkowo centralny zamek nie działał, ale mu przeszło.

Po za tym coś mi teraz huczy w kole, bardzo nieprzyjemny dźwięk, nasila się przy około 50 km/h , na feldze ( aluminiowej ) są widoczne ślady uderzenia, opona przeszła zdarzenie bez szwanku, i kontrolka od airbagu świeci.

Jest to dla mnie dziwna sytuacja, nie spotkałem się jeszcze żeby przy tak lekkim uderzeniu ( prędkość góra 5 km/h ) wypaliła poducha.

Jutro rano jadę prosto do mechanika zobaczyć co z tym kołem, jeśli możenie mi jakoś poradzić co zrobić z tą poduchą to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana poduszki i sensora(lub naprawa) pozniej podloczenie do kompa i po sprawie.Ale wizyta u dobrego elektromechanika sie nie obedzie bo samenu nie dasz napewno rady i nie nawet nie polecam, :hi:

i bym zapomnial zeszycie siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki sensor i poduchę, czy będą pasować do mojego audi:1997 b5 ADR combi

http://www.allegro.pl/item278717546_audi_a4_sensor_poduszki_bocznej.html

http://www.allegro.pl/item279984479_audi_a4_97_04_airbag_air_bag_poduszka_fotela.html

na nr seryjnym tego sensora są umieszczone początkowo liczby/litery : 8DO a u mnie są to 8LO czy to ma duże znaczenie, czy muszą sie zgadzać nr. ?

Dzwoniąc po aukcjach allegro wszyscy Panowie mówili, że to nie ma znaczenia. Że to tylko nr. serwisowy.

I jeszcze kwestia zakupów internetowych,..

Niestety nie mam pieniążków na nową poduszkę z serwisu, dlatego jestem zmuszony zakupić części z "drugiej ręki".

Czy jest to duże ryzyko kupować części z rozbieranych samochodów, czy takie powypadkowe,

nieuszkodzone poduszki nadają sie do zamontowania bez obawy na ich funkcjonalność ?

Czy u kogoś z was zdarzyła się sytuacja, że taka poduszka nie wypaliła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...