Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dobór tarcz i klocków na przód oraz wycena robocizny


mysiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnimi czasy borykam się z hamulcami w mojej A4. Raz pękł przewód hamulcowy przy tylnim prawym kole, ostatnio puścił zacisk przy lewym tylnym. Obecnie wszystko jest szczelne i jako tako hamuje. Mechanik, który mi awaryjnie naprawiał samochód zasugerował zrobienie całego przodu. Stwierdził, że zdarły się tarcze (szczególnie w prawym kole - ostatnio miałem problem z huczeniem/wyciem hamulców, chyba nie do końca odbijały :confused4:, teraz mam wszystko przesmarowane i działa), klocki też się kończą. Prawda jest taka, że samochód słabo hamuje, pedał hamulca trzeba głęboko wcisnąć aby zatrzymać samochód z większej prędkości.

Poczytałem trochę forum na temat doboru tarcz oraz klocków. Mam jednak mętlik w głowie. Czy znajdzie się ktoś kto mi doradzi co dobrać do mojego autka? Prosiłbym również o wycenę części oraz robocizny - miasto Warszawa.

Przy okazji, jeżeli ktoś zna dobrego mechanika, który by się tym mógł zająć (Warszawa) prosiłbym o informację. Mam sprawdzonego, ale pod miastem - pojawia się kłopot z dojazdem.

Z góry dziękuję za pomoc :hi:!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze i klocki musisz wymienic

ale to nie koniec Twoich zmartwien

masz układ zapowietrzony i bedzie mase kłopotu aby to odpowietrzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem miałem odpowietrzany układ. Dziś jak odbierałem auto róznież się dowiedziałem, że układ był odpowietrzany. Chociaż jak już wspomniałem pedła hamulca pracuje trochę dziwnie. Nie umiem ocenić czy to wina tarcz/klocków czy może w układzie znajduje się jeszcze powietrze :embarrassed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze powietrze i bedzie ciezko sie go pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...