Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z podłączeniem Pioneer Avic X1R- brak zasilania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

przeszukałem już w internecie i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Otóż zdecydowałem, że przełoże w/w radio z BMW do A4 B6. Wszystko ładnie, pięknie ale wygląda na to, że zasilanie nie dochodzi do radia albo (co podejrzewam najbardziej) jest na innych pinach. Radio sprawdzone i działa w 100%. Nawet teraz podłączyłem jeszcze raz do BMW i śmiga. W Audi posiadam oryginalne radio Concert na płyty z zainstalowanym systemem Bose. Kupiłem adapter do tylnych głośników, mam na myśli kostkę którą się wpina w kable żeby tylkne glośniki działały na nieoryginalnych radiach. Prąd definitywnie dochodzi do radia (sprawdzone przyrządem na kostce), natomiast radio milczy/zero oznak życia. Podejrzewam, że będzie to kwestia zamiany kabli. Próbowałem już z zamianą żółtych i czerwonych i nie daje rady.

Panowie jakieś sugestie?

Miał ktoś takie radio i podobny problem lub może jest wstanie jakoś doradzic?

Pozdrawiam!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na kostce oryginalnej z audi nie masz plusa po stacyjce podłącz żółty kabel w radiu do czerwonego tak żeby miało stałe zasilanie i będzie hulać. A jak chcesz żeby radio było sterowane stacyjką to musisz doprowadzić odpowiedniego plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej +

- odłączyć linie K z kostki auta lub odłączyć remote z kostki radia.

- założyć separator antenowy

- dla włączania radia "po kluczyku" pociągnąć z kolumny kierownicy sygnał z przewodu ACC (cienki czerwony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dziękuje za odpowiedzi.

Przy odrobinie czasu wolnego spróbuje zawalczyć z tym jeszcze raz.

Zanim odpisaliście panowie zrobiłem jeszcze jedno podejście i zmostkowałem dwa czerwone do żółtego lub na odwrót (teraz nie jestem pewien, nie pamiętam dokładnie) i radio odpaliło. Tylko, że miało stały plus-wogóle nie szło go wyłączyć. Zaniepokojony tym jakie to może przynieść konsekwencje (nie byłem pewien) spasowałem.

Odezwę się jak coś zdziałam. Może w weekend znajdę trochę czasu to spróbuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby radio się wyłączyło po wyjęciu kluczyka to podciąg zasilanie z jednego z kabli idących od stacyjki. Dokładnie to wychodzi tam taki cieniutki czerwony przewód. Zresztą sprawdzisz miernikiem który ma plusa po stacyjce. Jak ci się nie chce rozbierać osłony kolumny. to przygotuj sobie igłę i przekłuwaj kable wychodzące z z kolumny. Ja nie miałem odpowiednio cienkiego torxa żeby zdjąć obudowę i tak zrobiłem. Kłuj tylko czerwone przewody i uważaj żebyś nie dotkną masy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...