Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Dźwięk ocierania z przodu samochodu


ch4zzy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przejechałem się z moim mechaniorem autem i stwierdził, że coś się dzieje w układzie wspomagania kierownicy.

Chodzi o to, że przy skręcie w prawo jest taki dźwięk, jakby coś o coś ocierało, im szybciej jadę tym odstępy pomiędzy poszczególnymi "otarciami" są większe. Często też pojawia się to przy jeździe na wprost z mniejszymi prędkościami. Nie ma znaczenia, czy auto leci na luzie, czy hamuje silnikiem, czy mam zaciśnięte hamulce itd - po prostu coś trze. Przy skręcie w lewo cisza.

Początkowo padło na łożysko lewego przedniego koła - które i tak było do wymiany - ale po wymianie te dziwne dźwięki nie ustały.

Dzisiaj mechanik stwierdził, że to nie od trakcji koła, tylko prawdopodobnie układ wspomagania układu kierowniczego. Zastanawia mnie tylko to, że im szybciej jadę - tym częstotliwość otarć jest większa - mówił, że obroty silnika są większe i pompa wspomagania wtedy inaczej pracuje - ale co z tym, że silnik jest na luzie i ma stałe obroty? :disgust: Dwa, że słychać to też, jak wspomniałem, przy niskich prędkościach podczas jazdy na wprost - koła są prosto - więc układ wspomagania wtedy chyba odpoczywa, co nie?

Jakieś pomysły? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by bylo posluchac tego dzwieku moze nagraj :D hmm... a przeguby? bo gdy krecisz w prawo i slychac a w lewo nie to jest taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby całe, lewy miał na dniach wymienianą osłonę, był płukany i smarowany. To może mniejsza o to, jaki to dźwięk...ale czy pompa wspomagania może hałasować przy jeździe na wprost jakieś 10-30 km/h? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Teraz tak sprawdzałem jeszcze na parkingu, przy kręceniu kołami bez dodawania i z dodaniem gazu nie ma żadnych pisków, jęków, stuków ani nic..może tak być, że ona hałasuje podczas skrętu ale tylko w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...